Чому скульптури Київського зоопарку в аварійному стані

Чому скульптури Київського зоопарку в аварійному стані

Тривають заключні роботи біля сучасного входу в столичний зоопарк, де вже з’явилися фігури жирафа та зубра. Незабаром тут додасться скульптурна композиція левів.

Враховуючи осучаснення у Київському зоопарку, відповіли на запитання киян: що ж буде зі старими скульптурами?

– Фігури зубра та левів були виготовлені понад 50 років тому ще за радянських часів відомим київським скульптором-анімалістом Юрієм Рубаном з бетону. На жаль, цей матеріал виявився недостатньо стійким і з часом піддався руйнуванню. Через що скульптури декілька разів ремонтували, в тому числі без участі самого автора, – зазначили у пресслужбі.

У результаті славетні витвори втратили свою автентичність. Останньою спробою врятувати пам’ятники було виготовлення мідного покриття, яке захистило бетон від остаточної руйнації. З питань відновлення композиції звернулись до доньки відомого скульптора – заслуженого художника України, скульпторки Олександри Рубан. Саме їй належать авторські права та саме в неї зберігаються креслення та моделі первинного задуму батька.

– Багаторічна корозія та невдалі спроби ремонту не тільки змінили зовнішній вигляд скульптур, але й призвели до їх аварійного стану. Тож Олександра відразу попередила нас, що старі фігури не мають шансу на відновлення. Більш того, вони можуть скоро просто розсипатись, що і підтвердилось під час перенесення, – йдеться у повідомленні зоопарку.

Наразі вдалося демонтувати обидві композиції, зберігши їхню мідну обшивку. Розглядається питання щодо можливості їхнього відтворення.