Анна Куницька: Від родини до країни – будуємо взаємодовіру в місті

Анна Куницька: Від родини до країни – будуємо взаємодовіру в місті

Бути у центрі уваги, подій, актуальних політичних та суспільних новин, інклюзивним майданчиком для активних киян та лідерів громадської думки – вважає завданням КП «ЦПКІ» його нова директорка Анна Куницька. Голова КМДА Віталій Кличко призначив її на посаду відповідно до результатів конкурсу.

Про себе та своє бачення майбутнього підприємства вона розповіла «Вечірньому Києву».

– Мені імпонує гасло і логотип КП «ЦПКІ»– «Вцентрі». Ми маємо бути в центрі виру життя міста, сприяти комунікації міської влади та громади, а наш хаб має бути платформою однодумців, що бажають брати активну участь у житті столиці, – зауважує нова директорка.

Анна Куницька – громадська діячка, яка об'єднала навколо себе людей з активною життєвою позицією та з однаковим баченням розвитку комфортного життя у рідному Києві .

Я народилася і живу на Мінському масиві. Аби вирішувати проблеми та покращувати життя цього мікрорайону, ми створили громадське об’єднання «Мінський масив». Хочу, аби цей зелений куточок став найкращим місцем для життя, був прикладом європейського комфорту, соціального та інфраструктурного розвитку. Тоді я знайшла однодумців, з якими разом змінюємо життя навколо себе, беремо участь у різних міських програмах розвитку міста. Я – автор-переможець міського Громадського бюджету. Мій проєкт змінив шкільний внутрішній простір не тільки зовнішньо, але й емоційно. Тепер він став місцем для активного та креативного проведення часу наших учнів та педагогів. Я люблю залучати людей до громадської діяльності, надавати приклад того, що ми самі формуємо комфорт свого життя, а відтак  комфорт та розвиток свого міста, країни. На мою думку, саме так має все будуватися  від родини і до країни, – розповідає Анна Куницька.

ЦПКІ для мене – новий горизонт, де з командою сприятиму розбудові діалогу та партисипації у великому місті, –зазначає директорка. Вона вважає, що у столиці сьогодні необхідно знизити поріг хейтерства до влади, який на побутовому рівні часом зашкалює, а для цього потрібно підвищувати політичну і громадянську свідомість киян.

– Один із кроків створення у кожному районі комунікаційного майданчику, де крім підтримки соціальної активності мешканців, відбуватиметься обмін успішних кейсів  ефективної співпраці влади та громади, – пояснює Анна Куницька. Як приклад успішної роботи міської влади із громадою, вона приводить Мюнхен, де місто позиціонують як єдиний організм. Тому буде актуалізувати інтегрований розвиток Києва. Столиця мусить бути максимально згуртованою і «Вцентрі» зосередиться на цьому.

Є у Анни Куницької і плани щодо масштабування сайту «Вечірній Київ», який створювався п’ять років тому, у якості «дзеркала» друкованого видання. У зв'язку з роздержавленням преси, газета припинила виходити – залишився працювати сайт.

– Газета «Вечірній Київ» – це легенда, адже у газеті колись друкувався Максим Рильський, Олександр Довженко, Микола Бажан, Михайло Стельмах та інші визначні українські письменники та поети Зрозуміло, що газет уже не читають, гаджети витіснили шпальти. Ми мусимо зробити все, аби кожен киянин починав свій ранок саме з новин «Вечірнього Києва» – на сайті, у Тelegram чи на Facebook. «Вечірній Київ» – легенда, яка має повернутися зі свіжим, актуальним, цікавим контентом, – наголошує Анна Куницька.