Міжнародний фестиваль дитячої журналістики відбувся у Києві онлайн

Міжнародний фестиваль дитячої журналістики відбувся у Києві онлайн

Юні й дорослі журналісти, телевізійники, фотографи, медіапедагоги «відфейбучили», «відінстаграмили», «відютюбили», «відгуглили», відфестивалили на відстані!  XVIII Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-Весна на Дніпрових схилах» ІТА «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва незмінно пройшов 15-17 травня, але онлайн.

Такий формат «Прес-Весни» – вперше. Впродовж двох місяців на пошту Фестивалю приходили роботи, зареєстровані в гугл-формі. Всього цьогоріч на адресу «Прес-весни» надійшло 874 роботи з різних регіонів України. А також із Білорусі, Узбекистану, Франції, Польщі, Молдови, Чехії та Нідерландів. Найбільше робіт надійшло з м. Бердянськ Запорізької обл., м. Лиман, Донецької обл., м. Кременчук, Полтавської обл.., м. Кривий Ріг, Дніпропетровської обл., з Чернівецької області та з Києва.

Творчі роботи подавалися на конкурс у 10 номінаціях у сфері медіа: «Літературний твір», «Газета, «Журналістська робота», «Нові медіа», «Медіапроєкт», «Відеоробота», «Фоторепортаж», «Радіоробота», «Традиції та новаторство», «Голос покоління Z». За кількістю надісланих робіт лідерами стали «Журналістська робота», «Відеоробота» та «Фоторепортаж». В умовах карантину виросла конкуренція серед робіт технічного спрямування.

Усі роботи оцінювало професійне журі: редактори та журналісти провідних засобів масових комунікацій України, науковці та практики столичних закладів вищої освіти. 

За 18 років «Прес-весна» дала старт і дорогу в світ журналістики сотням дівчат і юнаків з різних куточків України та з багатьох країн світу. Для всіх, хто хоч раз побував на цьому Фестивалі, «Прес-весна» – це нові знайомства, шалений драйв і ритм, теплохідна прогулянка Дніпром, екстремальні змагання, цікаві квести!

Але цьогорічна ситуація в світі внесла свої корективи.

Несподівано цьогорічна тема «2020: МОЯ КРАЇНА В СМАРТФОНІ» стала пророчою, проте вимушена ізоляція не завадила здійсненню довгоочікуваної події року для юних журналістів України та зарубіжжя!  

Учасники та організатори Фестивалю підготували приголомшливе свято журналістики.

3 дні яскравого та професійного журналістського свята онлайн; 18 цікавих та корисних заходів для юних «акул пера» в мережі; 13 вебінарів, брифінгів і майстер-класів у прямих ефірах та онлайн від експертів – професійних журналістів, блогерів та медіатренерів, на  які зареєструвалося понад 400 учасників.

Учасників фестивалю привітали: директор Київського Палацу дітей та юнацтва Оксана Добровольська, керівник ІТА «ЮН-ПРЕС» Надія Іллюк, заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, Голова Національної спілки журналістів України  Сергій Томіленко, перший заступник Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак.

– Київ – дружнє місто для талантів. Потрібно виявляти нові таланти і можливості для їхньої реалізації в житті, – підтримав відкриття 18-го Міжнародного фестивалю-конкурсу «Прес-весна на Дніпрових схилах» Валентин Мондриївський, заступник голови Київської міської державної адміністрації, який, до речі, за першою освітою – журналіст. – Приємно, що Київ є організатором і господарем таких великих і значимих фестивалів. Це для нас не вперше. В історії міста і країни вже відбулися Євробачення, єврофутбольні баталії, великий музичний фестиваль «Атлас» і «ПРЕС-весна» Київського Палацу дітей та юнацтва має всі можливості розвиватися й надалі.

Фішкою Фестивалю є традиційний медіамарафон «Інфоманія», під час якого юні й дорослі учасники фесту в режимі нон-стоп дві доби надають свої журналістські матеріали, фото та відео, присвячені подіям Прес-весни та 30-річчю ІТА «ЮН-ПРЕС», розкривають свої враження від нового формату цьогорічного фестивалю, згадують цікаві фестивальні моменти минулих років.

У програмі фестивалю: ретроспектива «Прес-весна на Дніпрових схилах: повноліття» до 30-річного ювілею ІТА «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва, привітання від гостей та організаторів, віртуальна екскурсія Києвом, презентація нових проєктів ІТА «ЮН-ПРЕС» КПДЮ «Представляємо кращі практики», і, звичайно, церемонія нагородження «Віват, переможцям!».

А переможці цьогорічного фестивалю-конкурсу солідні: 41 переможець заочного конкурсу, 51 номінант спецпремій заочного конкурсу, 12 переможців конкурсу для репортерів фестивалю онлайн редакції #Інфоманія: 2020

Перемогу в номінації «Журналістська робота» вибороли: Ксенія Уткіна (м. Вишгород) і Анна Останіна (м. Лиман, Донецька обл); ІІ місце дісталося Імаш Бауедінову та Русланбеку Джуманиязову, з м. Нукус, Узбекистан і Дмитру Полубоку з м. Бердянськ. На ІІІ місці – киянка Діана-Катерина Редько та бориспільчанка Ольга Кацан.

У номінації «Газета» І місце виборола газета «Ірпінь-Тайм» Національного університету фіскальної служби України,  На ІІ місці – газета «Країна Творчості» Будинку дитячої творчості Заводського району м. Миколаєва і Прес-центр «ТСН» з м. Кривий Ріг. ІІІ місце здобула газета гуртка «Школа журналістики» з м. Миколаїв.

Номінація «Фото» визначила безсумнівним переможцем киянку Вероніку Балашову. На ІІ місці – Дарія Кінаш (м. Бердянськ) і Ліза Вегера (м. Київ). ІІ місце розділили киянин Леонард Тодуа і творчий колектив Палацу Молоді ім.. Ю. Тувіма з м. Лодзь (Польща).

У номінації «Медіапроєкт» перемога дісталася зразковому художньому колективу «Юний журналіст» з м. Полтава. ІІ місце посіла медіапедагог з м. Кобеляки Олена Білаш. ІІІ місце дісталося Дитячому медіацентру «K-video» Чернівецької гімназії № 2, м. Чернівці

Номінація «Нові Медіа»: І місце – Марія Юдінцева, м. Кривий Ріг; ІІ місце – сайт «Хай Так. Медіа, яке роблять діти» від гуртка «Юний журналіст» з м. Полтава; ІІІ місце – Ольга Кацан, м. Ірпінь.

Номінація  «Літературний твір»: І місце – киянка Косцова Анна; ІІ місце – киянин Новак Артем; ІІІ місце – Мучанка Вероніка, м. Вінниця.

Номінація «Відеоробота»: І місце–Терьохіна Марія та Лисенка Віктор, м. Київ і творчий колектив коледжу ЧНУ імені Юрія Федьковича, м. Чернівці; ІІ місце поділили вихованці  гуртка «Юний журналіст» Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді та Аня Гусар з м. Сміла, Черкаської обл. ІІІ місце розділили Даннбаум Валерія з м. Запоріжжя і Плотнікова Ольга з м. Чернівці

Номінація «Радіоробота»: І місце – Марія Шкурко та Катерина Шаповаленко КПДЮ; ІІ місце – дитяча інформаційна агенція «Крила», м. Чернігів; ІІІ місце – Корольова Олена та Агеєва Кристина, вихованки телерадіостудії «Зміна», м. Кривий Ріг.

Номінація «Голос Покоління Z»: І місце – Ігор Дармостук, шеф-редактор інтернет-видання «КиевВласть»; ІІ місце – Мирослава Забродська, керівник пресслужби Київського Палацу дітей та юнацтва; ІІІ місце – Юлія Потапенко, редактор відділу «Сім’я», видання «Голос України».

Номінація «Традиції і новаторство»: І місце – Бондар Ярослава, м. Луцьк; ІІ місце – Місюкевич Олена, м. Кривий Ріг; ІІІ місце – Яцевський Ярослав, м. Київ.

Організатори Фестивалю-конкурсу: Київський Палац дітей та юнацтва, Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Співорганізатори заходу: Національна спілка журналістів України, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Академія української преси, Національна спілка письменників України тощо.

Готуємося до наступних фестивалів!

Наталя ПЛОХОТНЮК, Олеся КАТРИЧ