Кличко розповів про перевірку в інтернатах, нічних клубах та обмеження для вантажівок

Кличко розповів про перевірку в інтернатах, нічних клубах та обмеження для вантажівок

Кияни чекають на закінчення карантину. Проте епідемія не відступає, кількість хворих збільшується, зокрема медиків. Тому мешканці столиці мають дотримуватися правил безпеки – заради себе і своїх рідних.

На цьому вкотре наголосив мер столиці Віталій Кличко під час традиційного брифінгу.

Також він розповів про роботу мобільних бригад, які збирають біоматеріал для проведення ПЛР-тестів. Перевірку інтернатів, нічних клубів та обмеження в’їзду для вантажівок.

Статистика без зайвого оптимізму

На сьогодні в столиці вже 2 321 підтверджений випадок захворювання на COVID-19. Кількість мешканців Києва, в яких за добу (17 травня) підтвердили захворювання на коронавірус, – 41 людина. Серед них 5 медиків. Від коронавірусу померла одна людина. Усього за цей час – 49 летальних випадків

Серед тих, хто захворів: 26 жінок віком від 18 до 82 років та 2 дiвчинки – п'яти та п'ятнадцяти років. А також 11 чоловікiв від 29 до 65 років і два хлопчика, яким по 9 рокiв. До лікарень столиці госпіталізували чотирьох пацієнтів. Інші – лікуються на самоізоляції, під контролем лікарів. Найбільше випадків за минулу добу виявили знову в Дарницькому районі – 11 хворих. У Святошинському – 9. Та по 6 випадків у Деснянському та Оболонському районах столиці.

Протестували понад 22 тисячі людей

Минулими вихідними в Державній установі «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» дослідили 900 зразків матеріалу на наявність коронавірусу. Мобільні бригади медиків відібрали 330 зразків біоматеріалу для проведення ПЛР-тестів. Усього в лабораторний центр цими вихідними надійшло 800 зразків. А опрацювали в центрі 900 тестів.

Мер столиці нагадав, що матеріал на ПЛР-тести в Києві досліджують у чотирьох комунальних медзакладах міста.

– Усього за цей час у них та в лабораторному центрі протестували майже 22 400 людей, – додав мер.

Також дослідження зразків проводять приватні лабораторії і клініки та державні медичні установи.

Перевірили інтернати, на черзі – нічні клуби

Після виявлення осередку захворювання в Дарницькому будинку-інтернаті для дівчат, Держпродспоживслужба перевірила всі інтернати, підпорядковані місту. Загалом – 8 установ: Дарницький і Святошинський дитячі будинки-інтернати, Київський геріатричний пансіонат та пансіонат ветеранів праці, а також чотири психоневрологічні інтернати.

У закладах перевірили: чи здійснюють температурний контроль персоналу та підопічних, чи дезінфікують у приміщеннях, чи мають заклади засоби індивідуального захисту та дезінфекції. Порушень не виявили. Київському пансіонату ветеранів праці рекомендували закупити додатково маски, бахіли та костюми індивідуального захисту з розрахунку на один рік. Щодо Дарницького дитячого будинку-інтернату, – там щоденно проводять спецобробку приміщень будівлі. Підопічні і персонал перебувають на карантині у приміщенні інтернату під контролем медиків. Стан їхнього здоров’я – задовільний. Тестування на коронавірус в інших 7 інтернат-закладах міста проведуть цього тижня. Мер нагадав, що всі інтернатні заклади столиці з початку карантину закрили для відвідувачів.

Водночас Віталій Кличко звернувся до поліції з вимогою перевірити всі нічні клуби столиці. Міська влада не дозволяла відкривати нічні клуби та інші розважальні заклади, натомість деякі з них працюють.

– Хотів би зазначити, я бачив у вихідні в соцмережах відео з деяких нічних клубів столиці. Скажу відверто: я обурений! Натовпи людей – це якийсь бенкет під час чуми! Міська влада не дозволяла відкривати нічні клуби та інші розважальні заклади! І я звертаюся до поліції – перевірити такі заклади. І має бути сувора відповідальність їхніх власників! – наголосив мер.

В’їзд у місто у визначений час

З понеділка, 18 травня, в’їзд у столицю великогабаритного та великовантажного транспорту – обмежений. Обмеження діятимуть вранці – з 7:00 до 10:00 години. Та ввечері – з 17:00 до 20:00. Також, спільно з Міністерством інфраструктури та Державною службою України з безпеки на транспорті, місто запустило 5 автоматичних комплексів габаритно-вагового контролю. Вони цілодобово працюють на всіх в’їздах у столицю. Уже перші дні роботи показали, що в середньому 20% великовантажного транспорту прямує через Київ зі значним перевантаженням.

– Тому цілодобова робота таких комплексів – важливий крок, аби Київ був закритий для недобросовісних перевізників. Постійний контроль та штрафи змусять таких перевізників не їхати через місто. Для нас це важливо, бо перевантажені фури розбивають наші дороги. У тому числі, й нові. А влітку проблема вдвічі актуальніша, оскільки під час спеки дороги ще більше страждають від великовантажного транспорту, – підкреслив Віталій Кличко.