У Києві автопробігом та інсталяцією вшанують пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу

У Києві автопробігом та інсталяцією вшанують пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу

Щорічно 18 травня в Україні та світі згадують жертв геноциду кримськотатарського народу. Саме в цей день у 1944 році за наказом Сталіна почалася депортація близько 200 тисяч кримських татар із півострова до Сибіру та Середньої Азії. Майже половина з них загинула від голоду, хвороб та виснаження у перші роки після примусового переселення.  

У Києві в День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу на будівлях Офісу Президента та Кабінету міністрів буде показано через світлову проекцію відеоінсталяцію про страшну трагедію.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на своїй сторінці у Facebook.

– Відеоінсталяція нагадає всім про злочини радянської влади і злочини Росії сьогодні проти кримськотатарського народу. Вона проєктуватиметься з наставанням темного часу доби – орієнтовно з 21:00. Окрім того, інсталяцію покажуть на будівлі Кабінету міністрів 18, 19 та 20 травня, – розповіли в Мінреінтеграції.

Також у Києві 18 травня відбудеться автопробіг у пам'ять про жертв геноциду кримськотатарського народу. Про це повідомляють організатори акції у Facebook.

– Цьогоріч карантинні обмеження не дозволяють зібратися нам на традиційний траурний мітинг на центральних площах міст, і вже сьомий рік після окупації Криму ми, вимушені переселенці, не можемо зібратися у себе на батьківщині. Тому на 76-ті роковини геноциду кримських татар ми пропонуємо усім бажаючим долучитися до автопробігу пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу, йдеться в повідомленні.  

Учасники акції зберуться о 16:30 на великому паркувальному майданчику біля Міжнародного виставкового центру (Броварський проспект, 15). Автопробіг стартує о 17:00.

Колона рухатиметься до Майдану Незалежності мостом Метро, бульварами Дружби Народів і Лесі Українки та вулицею Хрещатик.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров опублікував на своїй сторінці у Facebook план меморіальних заходів до 18 травня. Вони проводитимуться в усій Україні, включно з окупованим Кримом, а також в інших країнах світу.

Фото: Ельвір Сагірман