Які локації у Києві носять європейські назви

Які локації у Києві носять європейські назви

До Дня Європи, який відзначається в щороку в третю суботу травня, пропонуємо віртуально прогулятися місцями в Києві, які носять європейські назви.

Європейська площа

Розташована між вулицями Хрещатик, Трьохсвятительською, Володимирським узвозом і вулицею Михайла Грушевського.
З 1996 року площа має сучасну назву, на честь готелю «Європейський», який був тут розташований. Тут проходили політичні демонстрації, протести, мітинги. Тепер вона є одним із культурно-історичних центрів міста. На площі розміщені: Український дім, готель «Дніпро», Національна філармонія України, дитячий ляльковий театр, Національна парламентська бібліотека України тощо.
Площа відома від початку 19 ст. під назвою площа Кінна, оскільки тут містився кінний торг. Згодом мала такі назви – площа Театральна (у зв`язку із побудовою тут у 1805 – 1806 рр. першого Міського театру), у 1851-1869 рр. – Європейська (як місце розташування готелю «Європейський»), у 1869 -1919 рр. – Царська (в 1860-ті тут було збудовано каплицю в пам`ять про спасіння Олександра ІI від терористичного акту, у 1911 було відкрито пам`ятник цареві), У 1919 -1944 – площа 3-го Інтернаціоналу, 1944 – 1961 мала ім`я Й. Сталіна. 1961-1996 – Ленінського Комсомолу.

Пам'ятник Магдебурзькому праву в Києві

Розташований на Дніпровських схилах, біля Набережного шосе на київському Подолі.
Пам'ятник був поставлений на честь повернення місту в 1802 році Магдебурзького права, яке воно вперше дістало ще у XV столітті. Цю подію кияни святкували три дні ілюмінаціями й балами, а пізніше зібрали 10 тис. руб. на будівництво каплиці й пам'ятника з фонтаном. Автор пам'ятника – відомий київський архітектор Андрій Меленський. Цегляний павільйон над джерелом було освячено 15 серпня 1802 року.
Являє собою колону тосканського ордеру, висота монумента – 18 м, завершенням служить куля з хрестом. Постамент – три арки на цегляній основі, над ним колона перехоплена трьома рустами, вище – пояс декоративний у вигляді колони. Зразок монумента доби класицизму.
Інші назви – Колона Магдебурзького права, пам'ятник хрещення Русі; нижній пам'ятник святому Володимиру. 
Монумент традиційно вважається найстарішим з існуючих пам'ятників у Києві.

Латвійський сквер

Зелена зона на розі вулиці Омеляновича-Павленка та Бутишевого провулку, неподалік станції метро «Арсенальна». Відкритий у  жовтні 2019 року. 
Сквер за проєктом латвійського архітектора облаштували за підтримки латвійських підприємств і приватних підприємців, а також посольства Латвії в Україні. 
Київрада перейменувала цей сквер у Латвійський 2018 року. Родзинкою зони відпочинку стала стела з зображенням древнього латиського символу – Древа Сонця.
Площа у сквері вимощена у вигляді карти Латвії із позначками латвійських міст, які ввечері підсвічуються.

Литовський сквер

Знаходиться у самому центрі Києва, біля Софійського собору. Відкритий у грудні 2016 року під час перебування в столиці Президента Литовської Республіки Грібаускайтє на честь 25-річчя встановлення дипломатичних відносин. Цей сквер символізує міцну двосторонню дружбу та зв’язки між людьми.   

Сквер франкофонії імені Анни Київської

У травні 2017 року  у рамках III Міжнародного фестивалю мистецтв «Anne de Kiev Fest» біля пам’ятника Анні Ярославні відбулася закладення та презентація скверу франкофонії імені Анни Київської. Для цього із Франції доставили та висадили 100 кущів троянд, сорт яких виведено на честь королеви Анни Київської.

«АртБратислава» на Оболоні

Минулого року у відремонтованому приміщенні колишнього районного кінотеатру «Братислава» (вул. Архипенка, 5) відкрили творчу лабораторію для дітей та дорослих АртБратислава (сайт, Facebook-сторінка). Тут нині є лаунж-зона з кафе та бібліотекою, музична зала з білим роялем, галерея, художня школа, школа танців та фотографії, фотосалон, студія вокалу, а також зала для кінопоказів та театральних постановок. Детальніше