Безкоштовну психологічну допомогу українцям надають дистанційно

Безкоштовну психологічну допомогу українцям надають дистанційно

Інститут когнітивного моделювання, за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Червоного Хреста України, запустив онлайн платформу «Розкажи мені» для психологічної допомоги населенню. Безкоштовні консультації українцям надаватимуть лише кваліфіковані спеціалісти. 

З березня 2020 року Україна зіткнулася з низкою глибоких і далекосяжних криз, зокрема з пандемією СOVID-19, яка призвела до втрати багатьох життів та кардинальних змін в українському суспільстві. Водночас, через безупинне впровадження важких, але необхідних реформ, тяжка соціально-економічна ситуація в Україні є додатковим психоемоційним навантаженням на пересічних громадян.

– Ми розуміємо, як важко пристосуватися до нових умов існування, а ізоляція дає поштовх до негативного сприйняття реальності, тому, аби попередити психоемоційну кризу в українців, вирішили створити мультифункціональну платформу «Розкажи мені» та надати допомогу всім, хто її потребує, – розповідає Віктор Березенко, засновник Інституту когнітивного моделювання.

«Розкажи мені» це великий мультиканальний проєкт психологічної допомоги українцям під час пандемії, карантину та економічної кризи. Мета проєкту – допомагати всім, хто потребує емоційної підтримки, консультації, допомоги у зв’язку з поширенням COVID-19.

Людям дуже важливо усвідомлювати, що зараз із ними відбувається, та адаптуватися до нових умов, підкреслює Світлана Павелецька, СЕО Інституту когнітивного моделювання. В нашій країні повністю відсутній інститут гігієни психологічного стану, і ми мріємо, щоб завдяки цьому проекту українці навчились говорити про свої проблеми та реально оцінювати, що з ними відбувається. Коли у вас болить зуб, ви звертаєтесь до лікаря, а коли ви почуваєтесь пригніченими, відчуваєте депресію, не розумієте, що робити і як жити далі, то ви, в найкращому разі, звертаєтесь до подруги, хоча насправді для цього існують кваліфіковані спеціалісти. Завдання цієї платформи – створити діалог людини передусім із собою, але через спеціаліста, який стабілізує емоційний стан, надасть психологічну підтримку та допоможе розв’язати особистісні проблеми.

Проєкт об’єднує ресурси Міністерства охорони здоров’я та Інституту когнітивного моделювання, а також широкий пул волонтерів, лікарів та психологів. Команда платформи працює за методом когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами.

У проєкті працюють лише фахівці з відповідною сертифікацією та необхідним досвідом роботи, які витримали відбір провідними спеціалістами Інституту когнітивного моделювання.
 
ЯК ОТРИМАТИ ПСИХОЛОГІЧНУ ПІДТРИМКУ?

  • Перейти на сайт та натиснути кнопку «Звернутися за підтримкою».
  • Заповнити анкету з контактними даними.
  • Коротко описати свій запит та вибрати комфортну дату для сеансу.

ВАЖЛИВО!
На сайті вже є велика кількість звернень і зворотний зв’язок для тих, хто хоче долучитися до команди експертів та допомагати людям. Зараз платформа працює у тестовому режимі.