Святкування Дня Європи у Києві розпочне віртуальний Шекспірівський фестиваль

Святкування Дня Європи у Києві розпочне віртуальний Шекспірівський фестиваль

Завтра, 15 травня, о 21:30 святкування Дня Європи в Києві відкриються віртуальним Шекспірівським фестивалем «Київ – театральна столиця Європи», що триватиме два місяці.


В ефірі каналу «Київ», після вітального слова від Посла Великої Британії в Україні пані Мелінди Сіммонс, на глядачів очікує дві телеверсії вистав:

«Гамлет» у виконанні Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. К. Садовського
Це переосмислення класичної п’єси за перекладом з англійської Юрія Андруховича. У цій інтригуючій інтерпретації події розгортаються поза часом. Зовнішній вигляд середньовічних героїв та їхній побут тісно переплітається із нинішнім. Цим рішенням режисер Тарас Мазур, художниця-постановниця Анна Духовична і балетмейстер – заслужена артистка України Діана Калакай доводять: теми шекспірівського твору актуальні для будь-якого часу та суспільства.

«Шестеро персонажів у пошуках автора» за твором Луїджі Піранделло від Київського академічного драматичного театру на Подолі
Непросту історію пошуків реальних цінностей від Нобелівського лауреата Луїджі Піранделло представить режисер-постановник Віталій Малахов. Вистава поставлена за принципом «театр у театрі». Одного дня на акторську репетицію увірвалося шестеро безумців, ненаписаних героїв, котрі жадають жити на сцені. Отже рішення лише за режисером: подарувати їм шанс увійти в історію чи залишити безмовними?

Нагадаємо, що святкування Дня Європи столиця відзначатиме цьогоріч онлайн у телеформаті 15-17 травня. Глядачів телеканалу «Київ» із цим святом вітатимуть керівництво держави та міста, Представництва Європейського Союзу в Україні та посольств держав – членів Європейського Союзу, акредитованих в Україні.

Киянам запропонують чимало як інформаційно-пізнавальних, так і культурно-мистецьких програм, родзинкою цих подій стане фінальний концерт Всеукраїнського дитячого конкурсу франкофонної пісні на честь Анни Київської – Королеви Франції «Formidable».