Як захистити шкіру від дерматиту через носіння масок і рукавичок

Як захистити шкіру від дерматиту через носіння масок і рукавичок

З проблемами шкіри стикається чи не кожен, хто вимушений тривалий час носити засоби індивідуального захисту. В першу чергу це стосується медпрацівників, які нерідко мають рани, почервоніння та свербіж, дерматит чи ерозію епідермісу шкіри. Про це розповідає колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Facebook.

- Задля кращого захисту, респіратори мають дуже щільно прилягати до шкіри, тому тривале носіння, підвищена вологість і тиск сприяють травмуванню шкіри. Навіть халати можуть підсилювати потовиділення і перегрівання, а в поєднанні з тертям, це може призвести до дерматиту, -  пояснює Супрун.

Медик зазначає, що наслідки від частого і тривалого використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) без зміни – часом медики не знімають їх протягом 6-8 годин – навіть можуть підвищувати ризики інфікування. Через виникнення свербіння чи почервонінь з’являється дискомфорт, тому збільшується ймовірність, що через це захочеться торкнутися обличчя або ж зняти рукавички, аби поправити маску чи респіратор.

Як зменшити їх негативний влив на шкіру:

•  За 1-2 години до початку роботи та одягання ЗІЗ медпрацівникам рекомендовано добре вимити та висушити обличчя, нанести зволожувальний крем і зачекати, аби він добре поглинувся шкірою і висохнув.

•  Нанести крем варто на ділянки обличчя, які найбільше контактують із ЗІЗ, наприклад вуха, лоб та ніс. Рекомендовано уникати косметики на масляній основі, змащування шкіри вазеліном та мазями, що містять цинк.

•  Перед роботою, за 5 хвилин до того, як одягнути ЗІЗ (маску, окуляри чи респіратор) варто нанести на обличчя захисні герметики для шкіри, що утворюють прозоре захисне покриття. Важливо обробити ділянки «Т-зони», уникаючи очей і рота, а також зачекати поки засіб висохне (щонайменше 1 хвилину). Лише опісля можна одягати ЗІЗ.

•  Важливо протестувати ЗІЗ (перед тим, як йти до пацієнтів) та переконатися, що маска/респіратор/окуляри чи інші ЗІЗ не викликають дискомфорту.

•  Якщо носіння ЗІЗ викликає серйозне пошкодження шкіри (після зняття сліди не зникають протягом 20-30 хвилин), можна використовувати спеціальні пов’язки чи накладки з різних матеріалів та тканин, наприклад, тонкого силікону. Який би тип матеріалу не використовувався, він повинен бути максимально тонким.

•  Респіратор, маску чи окуляри рекомендовано знімати кожні 4 години для зменшення тиску на шкіру. У разі, якщо під час цього вони якось забруднилися, ці засоби треба замінити на нові.

- По завершенню роботи, після ретельного миття рук рекомендовано обережно зняти ЗІЗ та помити обличчя і шию водою з милом. Якщо є пошкодження шкіри, не варто їх масажувати, оскільки це може збільшити пошкодження тканин. Після миття треба ретельно витерти обличчя та нанести зволожувальний крем, - підсумовує медик.