Міста України закликають Верховну Раду не приймати закони, які розбалансують бюджети

Міста України закликають Верховну Раду не приймати закони, які розбалансують бюджети

Правління Асоціації міст України звернулося до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, керівників депутатських фракцій і груп та всіх народних депутатів не допустити схвалення законопроєктів, що розбалансують бюджети місцевого самоврядування.

Йдеться про можливе недоотримання місцевими бюджетами 76 млрд гривень. Відповідне звернення схвалило Правління АМУ. Засідання відбулося в режимі відеоконференції. Про це повідомили у пресслужбі мера Віталія Кличка.

– У Верховній Раді України в 2020 році значно почастішали законодавчі ініціативи щодо зменшення ставок загальнодержавних податків, що зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування; місцевих податків та зборів; встановлення пільг зі сплати цих податків та зборів; збільшення видатків з місцевих бюджетів. Законопроєкти народних депутатів не містять фінансово-економічних обґрунтувань, балансування доходів та видатків як державного ,так і місцевих бюджетів. Та не передбачають компенсацій місцевим бюджетам, чим порушують норми статті 142 Конституції України, статті 103 Бюджетного кодексу України, підкреслив голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко.

В Асоціації переконані, що такі законодавчі ініціативи призведуть до зменшення доходів бюджетів місцевого самоврядування щонайменше на 76 млрд гривень, а це четверта частина доходів територіальних громад. Водночас органи місцевого самоврядування залишаються відповідальними за реалізацію прав громадян на освіту, охорону здоров’я, соціальну допомогу та інші, забезпечення систем життєдіяльності населених пунктів, здійснення благоустрою.

– Пільги зі сплати місцевих податків і зборів вже встановлені законами України № 533-IX та №540-IX, призведуть до втрат бюджетів місцевого самоврядування щонайменше 13 млрд грн, а скорочення економічної активності суб’єктів господарювання, спричинене карантинними заходами, ще до 27 млрд грн. При цьому територіальні громади за перші 53 дні карантину профінансували заходів на протидію COVID-19 на 2 млрд грн, йдеться в зверненні АМУ.

Тож Правління Асоціації міст України звертається до парламенту – зупинити законодавчі ініціативи, спрямовані на зменшення доходів громад та розбалансування Державного бюджету та бюджетів територіальних громад.