Столична фірма вимагає мільйони доларів за незбудовану розв'язку

Столична фірма вимагає мільйони доларів за незбудовану розв'язку

Будівельна фірма «Київ Термінал» намагається через суд отримати багатомільйонну компенсацію за рахунок столичної скарбнички.

Відповідачі у судовій справі – Київрада і Департамент економіки та інвестицій КМДА. Про це стало відомо на засіданні постійної комісії з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції.

У грудні-2019 Господарський суд частково задовольнив вимоги фірми «Київ Термінал» – стягнути з міської казни майже 672 млн грн (понад $25 млн). За версією позивача, ці збитки начебто були заподіяні внаслідок розірвання договору про інвестування реконструкції Харківської площі (де планували збудувати транспортну розв'язку). Саме тому в депутатів і виникло питання: про яку компенсацію взагалі можна говорити, якщо будівельні роботи не виконані?

– Ми не погодилися з рішенням суду першої інстанції і подали апеляційну скаргу, оскільки інвестор не виконав угоду. Орієнтовна сума, яка сьогодні ще не підтверджена первинними документами, може складати близько 73-76 млн грн – це кошти, витрачені компанією «Київ Термінал» на проведення конкурсу та підготовку документації. Під час судового процесу ми пропонували представникам компанії внести зміни до укладених правочинів і провести оцінку фактичних витрат. Їх повідомлення про те, що начебто були залучені кредитні кошти від іноземних компаній, не відповідає нормам законодавства, – розповів заступник директора департаменту економіки та інвестицій Олег Світличний.

У профільній комісії намагаються розібратися: чи є у фірми, статутний капітал якої складає лише 35 тис. грн, документальне підтвердження багатомільйонних витрат на реалізацію інвестиційного договору...