В Україні вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу

В Україні вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня в Україні вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Пам’ять про злочинні акції, сплановані керівною верхівкою колишнього Союзу РСР та здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, які привели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічними чином вплинули на його історичний шлях.

– Вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу є важливим ще й тому, що на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим масового поширення набули прояви релігійної та національної нетерпимості до громадян України, в тому числі організація етнічно і політично вмотивованих переслідувань кримських татар, їхніх інституцій, таких як Меджліс кримськотатарського народу та Курултай кримськотатарського народу. Все це свідчить про свідому політику етноциду з боку окупаційної влади Російської Федерації, – нагадують у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Через загрозу зараження коронавірусною інфекцією COVID-19 та встановлений карантин, що діє з 12 березня 2020 р. до 22  травня 2020 р. на всій території України, заходи, які традиційно відбуваються 18 травня, зі вшанування трагедії кримськотатарського народу на державному рівні будуть обмежені. Більшість із них відбудуться онлайн. Зокрема, великий акцент зроблять на документальних та художніх фільмах, присвячених цій трагічний події.