У Києві увімкнуть промені світла проти культурного карантину

У Києві увімкнуть промені світла проти культурного карантину

Сьогодні о 22:00 на різних локаціях столиці пройде акція «#стопкультурнийкарантин» – на знакових локаціях міста увімкнуть спрямовані в небо промені світла. Таким чином представники креативних індустрій привертають увагу до свого існування та необхідності розробити план виходу з карантину. 

Як дізнався «Вечірній Київ», у столиці будуть задіяні більше 15 локацій – різні райони міста, найбільша частина буде у центрі.

– Ми не німі, але нас не чують! Якщо нас не чують, то нас побачать! йдеться у зверненні організаторів акції. – Пандемія COVID-19 зупинила весь світ. Коли уряди інших країн рятують свої економіки шляхом підтримки населення та бізнесу, планують поетапні виходи з карантину та прогнозують ймовірні сценарії для індустрій, український уряд ще тільки розробляє програми подолання кризи. При цьому сфера креативних індустрій та видовищних заходів знаходиться у забутті. Нас ніби не існує. Ресторанам дозволили літні майданчики та їжу на виніс, перукарням – попередній запис та чіткі вимоги соціальної дистанції, навіть для торговельно-розважальних центрів – обмеження щодо кількості відвідувачів.
План майже готовий для всіх галузей, окрім індустрії культури та видовищ. Схоже нас немає в сценарії уряду. В уряду не існує сценарію для нас, для понад 250 000 осіб – артистів, акторів, музикантів, балетмейстрів, організаторів заходів, кінотеатрів, івент агенцій, технічного персоналу світла, звуку та сцени, декораторів, квиткових операторів…  У нашій галузі – сотні спеціалізацій та професій, без яких годі уявити сучасне культурне життя країни сьогодні. Акція #стопкультурнийкарантин покликана привернути увагу уряду до факту існування культурної індустрії в Україні і почати діалог з її представниками щодо можливого сценарію виходу з карантину.