Оновлений вхід та екзотичні дерева: у столичному парку триває реконструкція

Оновлений вхід та екзотичні дерева: у столичному парку триває реконструкція

Парк «Нивки», площею понад 60га, поступово оновлюють. Днями відбулася робоча зустріч щодо благоустрою вхідної групи західної частини парку, тієї, де колись були атракціони.

фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко

 

Роботи вже розпочали. Планують облаштувати пішохідні доріжки, укласти фем-плитку і встановити лавки для відпочинку,  впорядкувати зелені зони.

Сам парк розташований поряд зі станціями метро Берестейська та Нивки. Раніше це були два різних парки. Та з 1991 року їх об'єднали в один. Це місце на відміну від багатьох столичних зон відпочинку має досить дикий вигляд (не занедбаний, а саме такий, наче сучасність обійшла його стороною). Частина парку є природно-заповідною територією, як пам'ятка садово-паркового мистецтва. І налічує понад 90 видів вікових дерев. Є і нові унікальні дерева, такі як церцис. Ця екзотична рослина з оригінальним цвітінням чудово пристосована до наших кліматичних умов. Та прикрашає ще не так багато місць у Києві. Дерева можна побачити на вході до східної частини парку зі сторони проспекту Перемоги.

 

У 2018 році у західній частині парку за кошти Громадського бюджету  встановили «Галявину казок». Це дивовижне місце, де можна побачити героїв з багатьох мультфільмів: Бабу-Ягу, Кощія Безсмертного…

Поряд із галявиною розташовані озера. Всього на теріторії парку їх сім. Благоустрій довкола них поступово роблять. У рамках проекту ГБ «Ековідродження озера в парку Нивки» довкола одного з них створять комфорту зону відпочинку. Там має бути особлива набережна зі зонами відпочинку і місцями доступу до води. У проекті передбачено відновити освітлення, впорядкувати джерела питної води.

Багато ще цікавинок і загадок є на території парку. Це чудове місце, щоб пройтися стежками під могутніми деревами, прогулятися вздовж річки Сирець ( хоча зараз це більше струмок, ніж річка). Погодувати качок, білок. Будьте здорові і дихайте свіжим повітрям! 

Фото Марії Лисенко «Вечірній Київ»

Нагадаємо, у Києві оприлюднили свій список дозволів і заборон з 12 травня.