Чому вода у кранах мешканців Києва має дивний запах

Чому вода у кранах мешканців Києва має дивний запах

Якщо вода з-під крану має запах хлору, це цілком нормальне явище, адже для знезараження води на Дніпровській та Деснянській водопровідних станціях поки що використовується саме хлор.

Про це повідомляють у пресслужбі «Київводоканалу».

У підприємстві пояснюють, що запах хлору свідчить про те, що вода гарантовано знезаражена і безпечна з протиепідемічної точки зору. У багатьох країнах норми вмісту хлору набагато вищі, ніж в Україні. Перед подачею в мережу, а також в контрольних точках мережі, у «Київводоканал» ретельно відслідковують якість водопровідної води, зокрема на предмет вмісту хлору.

Якщо вам не подобається цей запах – просто дайте воді відстоятись у відкритій ємності протягом години. Також запах повністю зникне, якщо воду прокип`ятити, – йдеться у повідомленні.

Слід зазначити, що «Київводоканал» реалізує програму поступової відмови від знезараження води рідким хлором. Зараз майже всі артезіанські водопровідні станції Києва вже використовують замість хлору гіпохлорит натрію, і підготовлена там вода не має сторонніх запахів.

Невдовзі на Дніпровській водопровідній станції ми будемо знезаражувати воду діоксидом хлору, тож вода, яка подається споживачам, стане смачнішою і не матиме запаху хлору, – зазначають у «Київводоканалі».