У МВС нагадали громадянам про кримінальну статтю за ворожі стрічки, знаки й символи

У МВС нагадали громадянам про кримінальну статтю за ворожі стрічки, знаки й символи

У Міністерстві внутрішніх справ України нагадують, що в Україні діє заборона на використання символіки тоталітарних режимів.

Особливо актуально це стає у дні пам'яті та вшанування жертв Другої світової війни. Для кращого розуміння заборон підготовлено інфографіку – чого не можна робити, виготовляти, носити на одязі.

– Щоб згадати своїх рідних, які поклали життя за волю України, не треба навішувати на себе стрічки незрозумілого походження. Тим більше, з такою символікою російські бойовики на Донбасі вбивають наших захисників, – нагадують у МВС.

Використання подібних символів передбачає:

– Адміністративну відповідальність – Стаття 173/3, зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від 850 до 5 100 грн або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

– Кримінальну відповідальність – Стаття 436 вказує, що виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного, тобто нацистського, тоталітарних режимів карається строком від 5 до 10 років позбавлення волі.