Кличко розповів про особливості послаблення карантину в столиці

Кличко розповів про особливості послаблення карантину в столиці

Із 12 травня в столиці планують запровадити перший етап послаблень обмежувальних заходів.

Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час онлайн пресконференції.

– Ми наближаємося до 12 травня – дня, з якого в столиці плануємо перший етап послаблення обмежень. Нагадаю, чого саме стосуватимуться послаблення. Ми плануємо відкрити в Києві: непродовольчі магазини (загальною площею до 300 кв. м); перукарні та салони краси (за попереднім записом та не більше 1 клієнта на кожну послугу одночасно); парки та сквери: групами обмеженою кількістю осіб; тимчасові споруди (ларьки): із забороною споживання їжі та напоїв на місці; невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші). Зможуть працювати і адвокатські та нотаріальні бюро, аудитори. А також – автокінотеатри, музеї під відкритим небом та бібліотеки – поки тільки на видачу книг, без роботи читальних залів, повідомив Кличко.

Він наголосив, що дотримання правил безпеки співробітниками та відвідувачами закладів є обов’язковим. 

– Обов’язкова термометрія співробітників та відвідувачів. Обов’язкові правила безпеки. Якщо клієнт без маски – він або не заходить у приміщення, або це – відповідальність надавача послуг, який повинен забезпечити клієнта маскою, наголосив мер столиці. 

Він зазначив, що на першому етапі послаблень зачиненими залишаться великі торгово-розважальні центри. А також школи, дитячі садочки, дитячі майданчики, прибережні зони відпочинку. 

– Бо подивіться, тільки за минулу добу – у нас семеро хворих дітей! підкреслив Кличко.

Щодо роботи громадського транспорту він зазначив, що наземний громадський транспорт на першому етапі послаблень працюватиме у нинішньому (обмеженому) режимі. До 22 травня точно.

– Але ми збільшимо кількість маршрутів у ті райони, що сьогодні мало охоплені. Збільшення маршрутів стосуватиметься електротранспорту – тролейбусів і трамваїв, додав Кличко. 

Бізнес, що почне роботу, повинен вирішити питання з підвозом своїх співробітників до місця роботи.

– Метро, як я неодноразово говорив, відкриється за рішенням уряду. І це буде не одразу, наголосив Віталій Кличко.