Київським каштанам зробили уколи від метеликів

Київським каштанам зробили уколи від метеликів

Каштанам стає все важче виживати у містах на вулицях з великим потоком транспорту. Загазованість повітря та засоленість ґрунтів ослаблює дерева, і вони стають легкою «мішенню» для молі. Уражені шкідником дерева швидко втрачають сили, і вже влітку каштани жовтіють, поступово вмираючи.

Одним з інноваційних рішень для боротьби із міллю є ін'єкції препаратом Revive – інсектицидом, створеним компанією Syngenta. Про це зазначили у компанії КО «Київзеленбуд». 

Фахівці компанії розробника провели показову обробку дорослих каштанів: 8 дерев на вул. Антоновича у Голосіївському районі та 8 дерев на так званому Каштановому бульварі на просп. Перемоги у Шевченківському районі. Він безпечний для людей, звірів та комах і не потрапляє в навколишнє середовище, – зазначили у компанії.

Спочатку дерево обміряють, щоб визначити необхідну кількість препарату. На відстані 10 см від землі у дереві просвердлюють отвір вглиб до 7 см, куди вводять препарат. Для закриття отвору використовують спеціальну пробку, яка біологічно розкладається, і за рік її вже дуже важко виявити. Мінімальна товщина стовбура дерева для проведення таких ін'єкцій має бути не менше 20 см. Наприклад, дереву з товщиною стовбура понад 50 см потрібно зробити 9 таких уколів. Тобто чим старше і більше дерево, тим більше ін'єкцій йому необхідно.

Препарат рухається по судинній системі дерева самостійно і діє на шкідників протягом 3 років. 

Як зазначають розробники комплексного рішення по боротьбі із міллю, перші результати «щеплень» будуть видні вже влітку – листя оброблених дерев помітно відрізнятиметься від уражених шкідниками. Повноцінно ж оцінити дію препарату можна вже за рік.