Чорнобильську зону патрулюватимуть американські дрони

Чорнобильську зону патрулюватимуть американські дрони

Лісова служба США передала пожежникам зони відчуження три квадрокоптери. Дрони дозволять своєчасно виявляти осередки займань та ефективно відстежувати процес гасіння вогню.

Про це повідомляє Держагентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

У тісній співпраці з Лісовою службою США у зоні відчуження за попередні роки уже було встановлено 5 камер відеоспостереження на вишках. За допомогою камер співробітники Північної Пущі можуть оперативніше реагувати на задимлення чи займання на території зони відчуження, розповів директор державного спеціалізованого підприємства «Північна Пуща» Роман Кізюн.

У попередні роки для пожежників зони відчуження також було передано індивідуальні захисні костюми, шоломи, респіратори, мобільні пристрої для гасіння, пожежне обладнання та пожежні рукави.

Окрім того, було проведено тренінги з базової підготовки лісового пожежника, тактики гасіння, поведінки вогню, особистої безпеки тощо.

– Зважаючи на те, що екстремальні кліматичні умови створюють ще більше проблем з виникненням лісових пожеж по всьому світі, ми зобов’язані більш тісно співпрацювати, щоб успішно протистояти цим загрозам, зазначила менеджер програм у Східній Європі Лісової служби США Шіла Слемп.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», у мережі показали, як оживає природа Чорнобиля після жахливих пожеж.