Комплексну програму для формування нетерпимого ставлення до насильства в родинах розроблять у столиці

Комплексну програму для формування нетерпимого ставлення до насильства в родинах розроблять у столиці

Фізичне чи психологічне насильство дорослих дітей над своїми батьками, фізичне насильство над жінками з боку чоловіків або співмешканців належить до найбільш поширених форм порушення прав людини. В Україні, на жаль, до цих форм насильства часто ставляться досить лояльно.

Про шокуючі випадки нагадала заступниця голови КМДА Марина Хонда.

– Не так давно у Києві суддя відпустив під домашній арешт чоловіка, що жорстоко побив 4-річну дівчинку. Цього разу Київська місцева прокуратура № 3 підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно 37-річного кривдника, який систематично вчиняв психологічне насильство у сім’ї (ст.126-1 КК України). За результатами розгляду обвинувального акту Деснянським районним судом міста Києва зловмисника визнано винним у вчиненні домашнього насильства та засуджено до 3 місяців арешту, – розповіла Марина Хонда.

До речі, за ініціативою міської влади Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine провів експертну оцінку ефективності роботи міських служб з протидії та запобіганню насильству.

Марина Хонда зазначила, що місто сподівається невдовзі отримати результати і разом розробити комплексну міську цільову програму для формування нетерпимого ставлення до насильства в родинах.