Про «хвилі» захворювання на коронавірус розповів Віталій Кличко

Про «хвилі» захворювання на коронавірус розповів Віталій Кличко

Київ готується до виходу з карантину. У місті почали працювати 10 ринків, з 12 травня відкриються маленькі крамнички та літні тераси кав’ярень. Проте розслаблятися надто рано. Кількість хворих на коронавірус киян незначно, але збільшується. Тож зараз головне – не спровокувати спалаху COVID-19.

Про це та інше розповів мер столиці Віталій Кличко.

Хвилеподібна загроза

Станом на 7 травня у столиці вже 1 675 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Померли від цієї хвороби 29 людей. За добу лабораторно підтвердили захворювання на коронавірус у 24 людей. Серед них – 5 медиків. Один випадок – на жаль, летальний. Серед тих, хто захворів: 11 жінок віком від 26 до 63 років та 11 чоловікiв віком від 30 до 64 років. І два хлопчики – 12 і 13 років.  До лікарень столиці госпіталізували 8 пацієнтів. Інші лікуються на самоізоляції, під контролем лікарів.

– За минулу добу в Києві одужали 11людей. Усього від коронавірусу вилікувалися в столиці 110 людей. Хочу зазначити, що число підтверджених випадків протягом останнього тижня – хвилеподібне. Воно то зменшується, то збільшується. Отже, загроза не відступила. І розслаблятися не можна! Я дуже сподіваюся, що сплеску не буде і ми зможемо запровадити перший етап послаблення обмежень, – підкреслив Віталій Кличко.

Працюють 10 ринків

Уряд дозволив роботу продовольчих ринків. У столиці мають відкритися 37 ринків. Вони відкриваються поступово, оскільки повинні виконати всі регламенти і вимоги з безпеки. Наразі почали працювати 10 ринків: «Деміївський», «Маяк», «Печерський», «Володимирський», базар на Лісовій. А також «Феофанівський», ринки «Одеський», «Ілліс», «Вигурівський» та «Бессарабський». Інші ринки відкриватимуть, як тільки вони будуть готові працювати з дотриманням необхідним норм.

Дезінфікують гуртожитки та монастирі

Київські рятувальники і надалі продовжують дезінфекцію будинків та приміщень столиці, де виявили спалахи захворювань на коронавірус. Насамперед там, де виявили спалахи захворювання або є такий ризик. Це – гуртожитки, церкви, житлові будинки, де виявили хворих на коронавірус.

Віталій Кличко нагадав, що установи, у яких фіксують випадки захворювання, закривають на карантин.

– У столиці на карантин сьогодні закриті два гуртожитки, Києво-Печерська Лавра та Іонинський монастир, – зазначив Віталій Кличко.

Фінансування медиків від держави та міста

З 1 квітня стартувала друга хвиля медичної реформи. За нею медзаклади почали отримувати кошти від Національної служби здоров’я, з якою напряму підписали договори. Це стосується і заробітної плати співробітникам. Її також тепер нараховує держава. Тобто, що за законом, місцева влада більше не фінансує цю статтю видатків закладів. Проте місто і надалі допомагатиме столичним медикам. У березні лікарі отримали зарплату, надбавки та премії від міста, а у квітні зарплатню від Національної служби здоров’я. Тому така різниця у виплатах за ці два місяці.

– Ми розуміємо всю складність ситуації і турбуємося про людей, які працюють в медзакладах столиці. Ми завжди допомагали і будемо допомагати тим, хто рятує наше здоров’я і життя, Київ віднайшов кошти в бюджеті міста на доплати всім медикам столиці. За квітень медпрацівникам нараховано з міського бюджету додаткові виплати відповідно відпрацьованого часу. Їх отримають медики комунальних некомерційних підприємств вторинного і третинного рівня надання медичної допомоги. Загалом з 1 квітня і до кінця року з бюджету столиці виділимо на доплати медикам понад 984 мільйона гривень, підкреслив Віталій Кличко. 

Він нагадав, що для лікарів сума таких нарахувань становить 4 тис. грн, для медсестер – 3 тис. грн, для молодшого медперсоналу – 1 тис. грн.

Одноразові медичні маски та рукавички

У столиці всі медичні відходи знищують за правилами, що прописані в наказі Міністерства охорони здоров’я. Про це Віталій Кличко повідомив, відповідаючи на питання журналістів «Вечірнього Києва». Медичні відходи є одними з найнебезпечніших: вони містять патогенні мікроорганізми та токсичні речовини. Що є причиною інфекційних та неінфекційних хвороб і призводить до забруднення середовища.

– Утилізація медичних відходів в Україні з порушенням вимог і нормативів передбачає адміністративну або кримінальну відповідальність. У столиці всі медичні відходи знищують за правилами, що прописані в наказі Міністерства охорони здоров’я. Ці відходи сортують в спеціальні ємкості і спалюють з дотриманням всіх норм. Тільки так можна знешкодити інфекцію, що може міститися у відходах, – зазначив Кличко.

Що стосується одноразових масок та рукавичок, якими користуються мешканці міста. Називати їх медичними відходами не можна. Але й викидати просто так, на вулицю – теж. Використані медичні маски та рукавички треба складати в окремий пакет і викидати його тільки в сміттєві баки. Далі, під час сортування, ці пакети відбирають для подальшого спалювання. Це роблять в печі при температурі 800 – 1 000 градусів. Шлак видаляють, а дим перед викидом очищують до встановленої норми. До слова, у такий спосіб утилізують маски, наприклад у Китаї, як повідомляли місцеві фахівці.

Не дискредитувати міську владу

Відповідаючи на запитання ЗМІ, Віталій Кличко торкнувся і теми про розслідування щодо першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника. Виявилося, що далі публічних звинувачень справа не пішла. Тож голова КМДА звернувся до правоохоронних органів з вимогою надати інформацію про розслідування.

– Я хочу звернутися до правоохоронних органів надати інформацію, щодо розслідування. Бо досі Миколу Поворозника не викликали на допит – ні в якості свідка, ні в якості звинувачуваного. Не надали поки і жодних підтверджень тієї інформації, що була оприлюднена в ЗМІ. Також офіційних повідомлень щодо справи правоохоронні органи досі не зробили. Я вимагаю офіційної інформації щодо нібито фактів, які були оприлюднені, або вибачень перед Поворозником. В цій справі потрібно якнайшвидше розставити крапки над І. Винен – відповідатиме за законом! Не винен – для чого тоді хтось намагається дискредитувати міську владу?!  наголосив Віталій Кличко.