Мер Києва розповів, як у місті утилізують медичні відходи під час пандемії

Мер Києва розповів, як у місті утилізують медичні відходи під час пандемії

У столиці всі медичні відходи знищують за правилами, що прописані в наказі Міністерства охорони здоров’я.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання, отримане від сайту «Вечірній Київ».  

– Медичні відходи є одними з найнебезпечніших: вони містять патогенні мікроорганізми та токсичні речовини. Що є причиною інфекційних та неінфекційних хвороб і призводить до забруднення середовища. Утилізація медичних відходів в Україні з порушенням вимог і нормативів передбачає адміністративну або кримінальну відповідальність. У столиці всі медичні відходи знищують за правилами, що прописані в наказі Міністерства охорони здоров’я, – зазначив Кличко.

Ці відходи сортують в спеціальні ємкості та спалюють з дотриманням всіх норм. Тільки так можна знешкодити інфекцію, що може міститися у відходах. 

– Що стосується одноразових масок та рукавичок, якими користуються  мешканці міста. Називати їх медичними відходами не можна. Але й викидати просто так, на вулицю – теж не можна. Бо, це, перш за все, наносить шкоду екології. Використані медичні маски та рукавички треба складати в окремий пакет і викидати його тільки в сміттєві баки. Далі, під час сортування, ці пакети відбирають для подальшого спалювання, – підкреслив мер столиці. 

Відходи спалюють у печі при температурі 800 – 1 000 градусів. Шлак видаляють, а дим перед викидом очищують до встановленої норми.

– Хочу наголосити, що у такий спосіб утилізують маски, наприклад, у Китаї, як повідомляли місцеві фахівці, – зазначив Віталій Кличко.