Кличко: Київ за будь-яких обставин допомагатиме своїм медикам

Кличко: Київ за будь-яких обставин допомагатиме своїм медикам

Місто завжди допомагало і допомагатиме столичним медикам. Навіть у ситуації, коли медзаклади отримують фінансування від Національної служби здоров’я, з якою напряму підписали відповідні договори.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції.

– Ще раз нагадаю, що 1 квітня стартувала друга хвиля медичної реформи. За нею медзаклади почали отримувати фінансування від Національної служби здоров’я, з якою напряму підписали відповідні договори. Це стосується і заробітної плати співробітникам. Її також тепер нараховує держава. Тобто, що за законом, місцева влада більше не фінансує цю статтю видатків закладів, наголосив Кличко.

За його словами, за березень медичні працівники столиці отримали заробітну плату, премії та надбавку ще з бюджету міста. А за квітень вже від Національної служби здоров’я. Тому така різниця у виплатах за ці два місяці.

– Ми розуміємо всю складність ситуації і турбуємося про людей, які працюють в медзакладах столиці. Ми завжди допомагали і будемо допомагати тим, хто рятує наше здоров’я і життя. Київ віднайшов кошти в бюджеті міста на доплати всім медикам столиці. За квітень медпрацівникам нараховано з міського бюджету додаткові виплати відповідно відпрацьованого часу. Їх отримають медики комунальних некомерційних підприємств вторинного і третинного рівня надання медичної допомоги. Загалом з 1 квітня і до кінця року з бюджету столиці виділимо на доплати медикам понад 984 мільйона гривень, підкреслив Віталій Кличко. 

Він нагадав, що для лікарів сума таких нарахувань становить 4 тис. грн, для медсестер – 3 тис. грн, для молодшому медперсоналу – 1 тис. грн.

– Такі доплати від міста, підкреслю, отримають усі медики столиці, – зазначив Віталій Кличко.