Місто перераховує кошти на рахунок київських лікарень

Місто перераховує кошти на рахунок київських лікарень

Столичні медпрацівники в переважній більшості за свою роботу в квітні отримали гроші менші, ніж зазвичай.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентина Гінзбург, інформує пресслужба КМДА.

Вона нагадала, що з впровадженням другої хвилі медичної реформи, яка стартувала в країні 1 квітня, заклади охорони здоров’я почали отримувати фінансування від Національної служби здоров’я України, з якою напряму підписали відповідні договори. Заробітна плата співробітникам нараховується також НСЗУ. Місцева влада за законом більше не має права фінансувати цю статтю видатків закладу.

– Таким чином у березні медики отримали зарплату ще від міста, а в квітні – вже від НСЗУ. Так, в березні всім співробітникам медичних установ було нараховано всі обов’язкові виплати, доплати від міста, премії за рахунок економії фонду заробітної плати, – розповіла Валентина Гінзбург.

За її словами, крім того медики, які безпосередньо були зайняті на роботах з ліквідації епідемій та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, з бюджету Києва отримали дев’ять посадових окладів відповідно до відпрацьованого часу.

Директорка Департаменту охорони здоров’я зазначила, що місто виділило на ці виплати близько 10,8 млн грн. Таким чином у середньому лікар, який працював зі хворими на COVID-19 з 13 до 31 березня, отримав доплату в розмірі 17 тис. грн, медична сестра – 13 тис. грн, молодший медичний персонал – 11 тис. грн. Окрім того, для стимулювання працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (виїзних бригад та санітарів, які задіяні в заходах з дезінфекції автомобілів), які працювали у березні, додатково виділені кошти у сумі 12,3 млн грн. У результаті, в середньому, лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав премію 9,8 тис грн, фельдшер – 5,5 тис. грн, санітар 1,9 тис. грн.

Щодо виплат заробітної плати за квітень від НСЗУ, Валентина Гінзбург наголосила, що, розуміючи всі складнощі, пов’язані з переходом на нову модель фінансування, Департаментом охорони здоров’я за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка ще наприкінці минулого року було ініційовано внесення змін до Міської цільової програми «Здоров’я киян», які в березні були підтримані депутатами Київради. Завдяки цьому столичні медики отримуватимуть від міста фінансову підтримку.

– Оскільки виплачувати «муніципальну» надбавку яка складала до 50% від окладу місто вже не може, гроші будуть виділятися у вигляді безповоротної фінансової допомоги. Уже за квітень медикам нараховано з міського бюджету додаткові виплати відповідно відпрацьованого часу. Виплати здійснюються комунальним некомерційним підприємствам вторинного і третинного рівня надання медичної допомоги. Загалом із 1 квітня і до кінця 2020 року з бюджету міста на це передбачено 984,6 млн грн, – підкреслила Валентина Гінзбург.

За словами директорки Департаменту, для лікарів сума таких нарахувань становить 4 тис. грн, для медичних сестер – 3 тис. грн, а молодшому медперсоналу – 1 тис. грн.

– Оскільки кінець квітня співпав зі святковими вихідними, головні лікарі надали інформацію щодо розрахунків 4 травня. Станом на сьогодні розпочались перерахування коштів на рахунки закладів, – запевнила Валентина Гінзбург.