Азербайджанська діаспора допомагає землякам, які затрималися у Києві через карантин

Азербайджанська діаспора допомагає землякам, які затрималися у Києві через карантин

В Україні перебуває близько 600 громадян Азербайджану, які не змогли повернутися додому через карантин і скасовані авіарейси. Майже половина з цих людей потребує допомоги для проживання тут.

Тож ще в середині березня азербайджанська діаспора створила Оперативний штаб допомоги. За час роботи до них звернулось близько 300 людей.

Я приїхала сюди до сина на святкування нового року, а як уже мала летіти назад, то через епідемію закрили кордони. Син втратив роботу й поїхав у інше місто шукати заробітку, а я лишилась у Києві. Завдяки Штабу, у мене є можливість оплачувати житло й отримувати харчі, – розповіла сімдесятирічна жителька Баку, яка отримує допомогу від діаспори доки чекає відновлення авіарейсів.

Наразі у консульстві пройшли реєстрацію 500 громадян Азербайджану, які чекають евакуації з України. Про це повідомив співголова Ради азербайджанців України Хікмет Джавадов.

– З середини березня ми надаємо нашим землякам продовольчу і матеріальну допомогу. Також доставляємо лікарські препарати тим, хто цього потребує. Зрозуміло, ми не можемо забезпечити всіх 450-500 людей житлом, але в міру можливостей підтримуємо усіх, хто звернулися до нас за допомогою, – зазначив Хікмет Джавадов.

Окрім фінансової підтримки, що виділяється Державним комітетом по роботі з діаспорою, допомагають і азербайджанські бізнесмени, які працюють в Україні.

Азербайджанські бізнесмени надають нам харчові продукти, допомагають із закупкою антисептиків та масок. Свої імена вони просять не називати, адже на їх думку, не варто у такий складний для усіх час акцентувати увагу на їх персоналіях краще на їх діях, – розповів Хікмет Джавадов.

Загалом у Центральному київському штабі Ради азербайджанців України була надана продовольча допомога 231 людині. Оперативний штабі в Києві надав матеріальну допомогу 139 співгромадянам.