Влада і бізнес обговорили правила виходу столичної економіки з карантину

Влада і бізнес обговорили правила виходу столичної економіки з карантину

Київ продовжує консультації з бізнесом щодо поступового виходу з карантину. В. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський та радник Київського міського голови Володимир Бондаренко провели онлайн конференцію, у якій взяли участь майже 100 членів Американської торговельної палати в Україні.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА. Головним питанням було створення умов комфортних для бізнесу та безпечних для населення під час виходу з карантину.

Валентин Мондриївськийнагадав, що в рамках своїх повноважень місто пішло на серйозні поступки бізнесу: знизили орендну плату, звільнили підприємців-фізичних осіб від сплати єдиного соціального внеску, за рахунок міського бюджету надали змогу малому та середньому бізнесу отримати кредити з Фонду розвитку підприємництва всього під 6,5 відсотка на рік.

Водночас і влада, і бізнес розуміють, що для повноцінної роботи необхідно повне відновлення руху громадського транспорту. Але на даному етапі це неможливо через те, що загроза спалаху вірусу все ще існує.

Ми закликаємо бізнесменів так само розробити певні етапи виходу з карантину для своїх співробітників, організувати в разі потреби їх пересування до місця роботи. На сьогодні з більш ніж 400 тисяч спецперепусток для транспорту в столиці лише 30 тисяч осіб користується ними щодня. Ми розуміємо, що з послабленням карантинних заходів кількість запитів на подібні перепустки збільшиться, тому просимо оптимізувати цей процес через його децентралізацію в самих компаніях. Зі своєї сторони обіцяємо активніше включити в цю справу районні державні адміністрації, – зауважив Володимир Бондаренко.

Радник міського голови додав, що місто буде виходити з карантину поступово, відповідно до рішень центральної влади, але з урахуванням ситуації, яка буде складатись у столиці.