Бібліотеку на Нивках перетворюють в освітній центр з гуртками

Бібліотеку на Нивках перетворюють в освітній центр з гуртками

Триває капітальний ремонт бібліотеки ім. М. Костомарова за адресою вул. Данила Щербаківського, 51-в. Приміщення повністю оновлять та облаштують новими меблями.

Для просвітницьких проєктів встановлять сучасне обладнання: 3D-принтер, інтерактивну дошку та VR-окуляри. Про це повідомив голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.

– Ідея бібліохабу полягає у тому, щоб перетворити старі бібліотеки на культурний простір. Це дуже важливо для спальних районів, де не вистачає культурних закладів. Саме тому було вирішено створити бібліохаб на базі бібліотеки ім. М. Костомарова на Нивках. Ця бібліотека – один із небагатьох культурних осередків мікрорайону, – сказавОлег Гаряга.


Будівлю бібліотеки звели у 1981 році, з того часу там не було капітального ремонту. Наразі встановлена нова система вентиляції, замінені усі мережі, проведено термомодернізацію. Буде забезпечено безбар’єрний доступ, для чого встановили підйомник на другий поверх. А підлога зроблена в один рівень, та не має виступів, що могли б заважати людям на візках. Приміщення бібліохабу облаштують новими меблями та книжковими стелажами, а в читальних залах встановлять комп’ютери з доступом до інтернету.

Коли роботи будуть завершені, тут відкриються гуртки та просвітницькі проєкти, для яких уже придбали 3D-принтер, VR-окуляри, інтерактивну дошку та навіть телескоп. В оновленому приміщенні планується проводити покази документального кіно.

Як зазначив голова Шевченківської РДА, завдяки перенесенню низки комунікацій, вдалося отримати 270 кв. м корисної площі у підвальному приміщенні. Підвал повністю гідроізольований. Тож після ремонту його будуть використовуватися для проведення освітніх та культурних заходів. За його словами, облаштують і територію навколо бібліохабу. Зокрема, зелену зону, екологічний паркінг із георешіткою, крізь яку буде рости газон. Зроблять нове освітлення та приведуть до ладу дитячий майданчик. Крім того, зроблять дренажну систему та зливостоки.

Усі роботи мають завершитися у липні.

Проєкт «Сучасний бібліотечний простір – БібліоHUB» розпочато у 2017 році. На сьогодні його учасниками стали 7 районів (Шевченківський, Дніпровський, Святошинський, Деснянський, Подільський, Голосіївський і Дарницький) та 8 бібліотек.

Нагадаємо, кінотеатр «Краків» у Києві стане сучасним культурним центром з музичними сценами і театральною студією.