Вийти з дому і повернутися здоровим: 7 правил поведінки

Вийти з дому і повернутися здоровим: 7 правил поведінки

Весна, тепло і часткове послаблення карантину, яке запровадять з 12 травня, позначилися на поведінці киян. Багато хто почав нехтувати заборонами, вважаючи, що загроза минула.

Тим не менше, Кабінет міністрів продовжив карантин до 22 травня, тому розслаблятися зарано. І хай суворі правила поведінки, обмеження та дистанція за 1,5 місяці багатьом набридли, але це не применшує їхньої важливості. «Вечірній Київ» нагадує про 7 речей, про які варто пам'ятати, коли виходите з дому.

1) Надягти маску.

Носіння захисної маски або респіратора зараз є обов’язковим. Але нагадати про цей важливий елемент гардеробу все ж варто. 

Щоб надягти маску, треба закинути гумки за вуха, розправити так, щоб вона прикривала ніс та рот, і обтиснути носову пластину, і так само за гумки її зняти.

Одноразову маску не можна використовувати повторно. Її рекомендується змінювати кожні 2-4 години або коли вона стала вологою. Одразу після використання, потрібно викинути її в закритий контейнер для відходів.

2) Використовувати рукавички.

Є багато місць загального користування, на які часто навіть не зважають, але які несуть загрозу інфікування: кнопки у ліфті, ручки дверей під’їзду та магазину. І краще мати із собою кілька одноразових рукавичок, щоб регулярно їх змінювати і при цьому знати, що у вас залишаються чисті руки. Використовуйте їх і в магазині, якщо є така нагода.

І пам’ятайте: так само, як одноразові маски, одноразові рукавички не можна використовувати повторно.

3) Зберігати дистанцію.

Єдина гарантія безпеки від зараження – це дистанція між людьми. Відстань має дотримуватись як на вулиці, так і всередині приміщення. 

Особливо обережними треба бути у чергах. У багатьох магазинах і аптеках накреслені орієнтовні межі, передбачені для кожного клієнта. Якщо таких «розділових» елементів на підлозі немає, то пам’ятайте: від людини до людини має бути відстань не менше 1,5-2 м. 

4) Оплачувати безконтактно.

Готівка – це потенційний носій інфекції. Тому для оплати товарів у магазині та аптеці користуйтеся банківськими картками або безконтактними картковими технологіями payPass і payWave. Також ви можете скористатися терміналами самообслуговування, якщо такі є у магазині.

5) Користуватись антисептиком.

Носіть із собою пляшечку антисептичного засобу, спиртовмісні серветки або антибактеріальні вологі серветки. Крім того, біля входу/виходу з магазину або аптеки, як правило, стоять антисептичні засоби, якими можна продезінфікувати руки. Не нехтуйте цією можливістю, особливо після розрахунку за покупки, перед виходом із приміщення.

6) Мити руки.

Жоден антисептик не є ефективнішим за звичайне миття рук милом. Після повернення з вулиці, мити руки треба ретельно – щонайменше 20-30 секунд. Потріть долоні одна об одну, з тильного боку та між пальцями, і змийте проточною водою. Потім витріть руки серветкою чи рушником.

7) Дезінфікувати продукти.

Перш ніж класти придбані пакунки до холодильника або шафи, пам’ятайте, що вірус може жити й на упаковках продуктів. Тому останній етап – це дезінфекція купленого.

Продукти в упаковках варто продезінфікувати спиртом або антисептиком з вмістом спирту не менше 60%. Закриті пластикові або скляні пляшки можна вимити водою із милом.  Після того, як розставите все на місця, слід одразу помити руки.