Киянам відшкодують витрати на поховання хворих від коронавірусу

Киянам відшкодують витрати на поховання хворих від коронавірусу

Родичі небіжчика, який помер через COVID-19, можуть звернутися за допомогою до столичної влади.

За рахунок міського бюджету будуть витрачати кошти на транспортування та кремацію померлих від COVID-19. Поховання забезпечуватиме комунальне підприємство «Спецкомбінат – ритуальна служба».

– Ми розуміємо, що у багатьох родин, яких спіткало горе і їхні близькі люди померли від інфекції, може бути скрутне фінансове становище. Таким родинам ми готові піти назустріч та допомогти. Нагадаю, кремація в умовах поширення інфекції є рекомендованим способом поховання осіб, які померли від COVID-19, – розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він також прояснив ситуацію щодо приватних підприємств, які надають ритуальні послуги і транспортують небіжчиків до міського крематорію.

– Жодних преференцій для жодного підприємства немає. Є єдині для всіх методичні рекомендації щодо поховання померлих осіб із підозрою або підтвердженням гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Вони затверджені розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. І це рекомендації, що, передусім, повинні убезпечити від нових випадків інфікування. Адже на сьогодні в столиці понад півтори тисячі підтверджених випадків хвороби, – додав заступник голови КМДА.