Супрун розповіла про баланс між роботою та сім’єю на карантині

Супрун розповіла про баланс між роботою та сім’єю на карантині

Під час карантину багатьом доводиться працювати дистанційно. І це в умовах замкненості у чотирьох стінах, за наявності хатніх справ та дітей, які вимагають до себе максимум уваги. Усе це приносить дискомфорт і стрес, якщо до цього був інший ритм життя.

Як балансувати між роботою та родиною розповіла колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Facebook.

Створіть гнучкий, але послідовний розпорядок дня – графік для вас і своїх дітей, який включатиме час для роботи, навчання та дозвілля. Це може допомогти дітям відчувати себе більш захищеними та бути більш слухняними, зауважує Супрун.

Для того, щоб робочий процес проходив комфортніше, тримайте кілька порад від мам маленьких дітей, котрі працюють із дому повний робочий день:

        •  Ретельно заплануйте робочий день

Важливо ретельно запланувати графік, встановивши «офісні» години. Скільки годин ви сподіваєтеся працювати у цей день? Коли ви будете проводити робочі дзвінки? Що ви робитимете, коли діти спатимуть або дивитимуться мультики?

  • Використовуйте денний сон дітей

Це, мабуть, не новина, що час денного сну дитини – на вагу золота. Адже це один із небагатьох періодів, коли можна зосередитися на чомусь іншому.

  • Розділяйте батьківські та ділові ролі

Складно відокремитися від дитячих справ, коли перед вашими очима розкидані іграшки. Спробуйте облаштувати справжню офісну зону у місці, де зазвичай працюєте.

  • Відкладайте найцікавіші заняття на час, коли вам треба попрацювати

Відкладіть кілька класних іграшок, з якими можуть грати ваші діти, організуйте перегляди фільмів чи мультиків лише на час «роботи мами».

  •  Вигадайте для дитини знак «не турбувати»

Це прийом для дітей старшого віку. Якщо ваш малюк полюбляє перебивати ваші ділові дзвінки криком «матуся», спробуйте вигадати якийсь символ, що означатиме, що вас у цей час чіпати не можна. Це може бути і червона стрічка.

  • Шукайте додаткову допомогу, якщо вона вам потрібна

Ваш партнер може бути чудовим джерелом підтримки. Не соромтеся просити його допомогти щоразу, як відчуваєте таку потребу.

– Піклуйтеся про себе та близьких та просіть про допомогу завжди, коли потребуєте. Ви здивуєтеся, скільки людей готові вас підтримати, – підсумовує Супрун.