Підприємство вивозило небезпечні відходи зі столичних лікарень на стихійні звалища

Підприємство вивозило небезпечні відходи зі столичних лікарень на стихійні звалища

Компанія, що спеціалізується на утилізації небезпечних відходів, зокрема медичних та біологічних, вивозила їх на сміттєзвалища.

Такі факти викрила Київська місцева прокуратура № 6 спецпідрозділ ГВ КЗЕ ГУ СБУ у місті Києві та Київській області, спільно з СВ Печерського управління поліції ГУ НП у м. Києві

– За даними слідства, замість утилізації медичних відходів у спеціально відведених для цього місцях, шприци, медичні маски, халати та інші відходи з медичних закладів м. Києва, серед яких можуть бути й опорні лікарні, що приймають хворих на COVID-19, компанія вивозила на стихійні звалища та звичайні полігони твердих побутових відходів у Київській області, – повідомили у пресслужбі прокуратури міста Києва.

Правоохоронцями задокументовано факти вивозу медвідходів на сміттєзвалища, а також викрито водія вантажного автомобіля, залученого посадовими особами підприємства, під час викиду медичних відходів на одному з таких полігонів у Київській області.

У межах кримінального провадження, розпочатого за цим фактом, проведено обшуки в офісних приміщеннях та за місцем проживання фігурантів, у ході яких вилучено документи, засоби зв’язку, комп’ютерну техніку та інші речові докази.

Досудове розслідування здійснюється за ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) та ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Слідство встановлює всі обставини скоєного злочину та працює над притягненням винних осіб до відповідальності.