Відомі скульптури Київського зоопарку отримали нове життя

Відомі скульптури Київського зоопарку отримали нове життя

Візитівки київського зоопарку – фігури Зубра та Левів – отримали нове життя. Точні копії скульптур відлили з бронзи і незабаром презентують відвідувачам зоопарку.

Бронзового Зубра вже встановили на його нове місце на території нової вхідної групи в київський зоопарк. Незабаром, до кінця травня, прибудуть і Леви. Про це мер Києва Віталій Кличко написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Мер нагадав, що старий вхід до зоопарку побудували в 1966 році. А в 1968 встановили біля нього скульптури Зубра та Левів. Спочатку фігури звірів були зроблені з бетону, потім їх покрили міддю - окремими листами, що були зварені між собою.

– За початковим задумом автора, фігури хотіли відлити з бронзи, але тоді вирішили заощадити. Таке конструктивне рішення, як показав час, було не дуже вдалим: між листами міді утворилися мікротріщини, що з часом збільшувалися. Через них потрапляла вода і це з роками суттєво пошкодило фігури звірів, – розповів Кличко.

 

Нові скульптури – повністю з бронзи. Точні копії фігур відновлювали дочка скульптора Олександра Рубан і її чоловік Віктор Липовка. 

– Завдяки фотографіям і архівним документам, що зберігаються в родині, скульптори доопрацювали ті частини фігур, що були пошкоджені, й повернули їм первісну форму. Спочатку в гіпсі. Потім художня рада, що складається з відомих майстрів, перевірила відповідність нових скульптур первісному вигляду. Тільки після цього фігури розпочали відливати з бронзи, – зазначив Віталій Кличко.