Дощ допоміг загасити пожежі на Київщині, але рятувальники залишаються в лісі

Дощ допоміг загасити пожежі на Київщині, але рятувальники залишаються в лісі

Вогнеборці локалізували всі осередки лісових пожеж у Чорнобильській зоні та на Житомирщині.  

Про це повідомляє ДСНС України.  

Станом на сьогодні у зоні відчуження продовжується гасіння тільки окремих осередків тління торф’яників. За даними рятувальників, радіаційний фон у столиці та Київській області у межах норми.

- Сьогодні, природа сама вирішила допомогти людям у боротьбі зі стихією. На Київщині пішов дощ. Такий довгоочікуваний і необхідний. Але рятувальники залишаються чергувати на своїх постах, щоб унеможливити навіть найменше займання трави чи пеньків, - розповіли у Головному управлінні ДСНС Київської області.

Також рятувальники впоралися з масштабними пожежами на Житомирщині. Відкритого вогню немає. Наразі ДСНС надає допомогу працівникам лісових господарств у гасінні тління окремих осередків лісової підстилки, пеньків та деревини.

Раніше голова ДСНС УкраїниМикола Чечоткін привів жахливу статистику пожеж та їх наслідків. Він звернувся до українців із закликом припинити палити траву та сміття.

Нагадаємо, що паліям загрожують багатотисячні штрафи. Зокрема, за самовільне спалювання трави доведеться сплатити до 6 129 грн, за пошкодження або знищення лісу внаслідок необережного поводження з вогнем - до 15 300 грн, а в окремих випадках – до 153 тисяч.