До Чорнобильської зони перевезли «історичні» радіоактивні відходи

До Чорнобильської зони перевезли «історичні» радіоактивні відходи

У рамках проєкту Трастового фонду НАТО, до зони відчуження на пункт захоронення радіоактивних відходів «Буряківка» було перевезено «історичні» радіоактивні відходи, які були вилучені із об’єкта «Цибулеве» на Кіровоградщині.

– Тісна співпраця з НАТО дозволяє Україні ефективно виконувати проєкти із посилення радіаційної безпеки, яка є складовою екологічної безпеки України. Завдяки підтримці Фонду, успішно реалізовується вже другий проєкт із перезахоронення «історичних» радіоактивних відходів в Україні. Сподіваємося, що забезпечення радіаційної безпеки й надалі буде одним із важливих напрямів для підтримки з боку наших міжнародних партнерів, наголосив Голова ДАЗВ Сергій Калашник.

Зокрема, основну частину «історичних» радіоактивних відходів було упаковано в контейнери та розміщено на спеціальному майданчику, що знаходиться на території пункту захоронення радіоактивних відходів «Буряківка». Окрім того, із об’єкта «Цибулеве» було вилучено низькоактивні радіоактивні відходи, які було передано на захоронення у сховище траншейного типу на ПЗРВ «Буряківка».

– У процесі реалізації цього проєкту нашою організацією, відповідно до вимог законодавства, дозвільних документів і технічних рішень, які були затверджені Державною інспекцією ядерного регулювання України, було розроблено найбільш оптимальне рішення із вилучення, транспортування відходів та створення спеціального майданчику для їх захоронення у зоні відчуження, – повідомив Голова наглядової ради компанії «НТ-Інжиніринг», яка реалізовує цей проєкт, Віталій Дем’янюк.

Зараз на об’єкті «Цибулеве» розпочато заключну стадію проєкту – відновлення ділянки до її первинного стану.

Проєкт «Ліквідація могильника радіоактивних відходів на території військової частини Міністерства оборони України, смт Цибулеве Кіровоградської області» виконується у рамках Імплементаційної Угоди України та НАТО за підтримки Трастового фонду НАТО із захоронення радіоактивних відходів та керується Агентством НАТО з підтримки та постачання.

Право на реалізацію повного комплексу робіт за проєктом виконується компанією ТОВ «НТ-Інжиніринг», яка діє на підставі контракту з НАТО.