У Генеральному плані визначено, як столиця розвиватиметься у межах «Київської агломерації»

У Генеральному плані визначено, як столиця розвиватиметься у межах «Київської агломерації»

Київ розвиватиметься без значного розширення його території та приєднання прилеглих поселень. Зокрема, проєкт нового Генерального плану розроблено у діючих межах.

Для збалансованого розвитку Києва та суміжних територій пропонується сформувати Асоціацію «Київська агломерація» у формі добровільного співробітництва прилеглих територіальних громад із спільним транспортним каркасом та важливими інфраструктурними об’єктами спільних інтересів.

– Найважливішими об’єктами є: будівництво Західної, Південної, Новокиївської та Східної електропідстанцій-330 у Вишгородському, Новосвятошинському та Бориспільському районах, розміщення 4-х сміттєпереробних комплексів (потужністю по 200 тис. т/рік) на території приміської зони м. Києва з полігонами для захоронення неутилізованих решток, полігонів ТПВ № 5 у с. Підгірці, Обухівському районі, ТПВ ЛБ ТОВ «Десна-2», біля с. Гнідин у Бориспільському районі, в межах Здвижівської сільради Бородянського району, – зазначають у КО «Київгенплан».

Запропоновано резервні ділянки для розміщення сміттєпереробних комплексів або полігонів із сміттєсортувальними станціями ТПВ ТОВ «Металіст»; у Бориспільському районі, у с. Ясногородка Макарівського району, біля с. Старі Петрівці у Вишгородському районі, шламонакопичувач заводів «Хімволокно» та «Радикал» у Броварському районі.

Для створення єдиного транспортного каркасу передбачено будівництво ВКАД, Північного та Південного мостових переходів.

Наслідком стануть позитивні зміни для міста Києва: поліпшення екологічного стану, зменшення транспортних навантажень, поліпшення електро-, тепло-, водопостачання забудови, економія територіальних та інженерних ресурсів міста.