Кличко: карантин не є приводом для звільнення працівників з підприємств

Кличко: карантин не є приводом для звільнення працівників з підприємств

Якщо керівники підприємств порушують права працівників під час дії обмежувальних заходів – треба звертатися до суду.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання ЗМІ. Зокрема, і щодо інформації про те, що медиків стоматологій змушують писати заяви на відпустки за власний рахунок.

– Хочу наголосити: запроваджений в Україні карантин не є приводом для звільнення співробітника чи відправлення його у таку відпуску. Положення Кодексу законів про працю не дають такого права. Якщо людина вважає дії роботодавця незаконними, треба звертатися до суду з позовом про порушення трудових прав, підкреслив мер столиці.

Кличко нагадав, що на час обмежувальних заходів у столиці тимчасово обмежили надання стоматологічних послуг, крім невідкладних випадків. Рішення про невідкладність у кожному конкретному випадку ухвалює лікар-стоматолог. 

– Таке рішення зумовлене турботою про здоров’я лікарів та пацієнтів. Адже надання стоматологічних послуг людині, хворій на коронавірус, є небезпечним. Бо людина може не знати, що інфікована, наголосив Віталій Кличко. 

За його словами, під тимчасову, вимушену заборону підпала діяльність суб’єктів господарювання, що передбачає надання наступних послуг: ортодонтія, хірургічна стоматологія, терапевтична та дитяча стоматологія.

– Підкреслю. Йдеться про планові медичні послуги. І не тільки в стоматології. Також у місті поки не роблять планових операцій та обстежень у всіх медичних закладах. Тільки невідкладні випадки, зазначив Віталій Кличко.