У бібліотеці Шевченківського району триває реконструкція

У бібліотеці Шевченківського району триває реконструкція

Бібліотека ім. М. Костомарова готується до довгоочікуваного відкриття.

Про це повідомляє Департамент культури Києва. 

Тут триває реконструкція приміщення.Незабаром у столиці з'явиться ще один повністю оновлений безбар’єрний простір.

Обіцяють вражаючий культурно-просвітницький центр у Шевченківському районі Києва.

За попереднім проєктом планувалося, що у бібліотеці створять відкритий архів, який зможуть користуватись усі охочі, встановлять ліфт, повністю замінять комунікації. Також на даху бібліотеки облаштують мобільну обсерваторію – вона буде частиною освітнього простору.

Історія бібліотеки почалася в 1950 році, на масиві Нивки, що з’явився на окраїні міста. Марія Захарівна Гулько, після виходу на пенсію, створила першу бібліотеку на Нивках. У маленькій кімнаті одноповерхового будиночку по вулиці Баумана. Поруч був гуртожиток будівельників, де й розпочала свою популяризаторську роботу Марія Захарівна. А коли почали зростати перші житлові будинки, поклопоталася про відкриття справжньої книгозбірні. В 1957 році вона стала державною і мала 5 000 книжок та тисячу відвідувачів. А в 1960 році бібліотека № 10 отримала звання «Бібліотека відмінної роботи».
У 1965 році, книгозбірня отримує нове приміщення по вулиці Щербакова, 33. В її фондах уже 120 тисяч книжок, послугами бібліотеки користуються 10 000 читачів. За 16 років зі звичайної пересувки робітничого гуртожитку, вона перетворилася на центральну бібліотеку Радянського району міста Києва.
У 1981 році переїжджає в нове, двоповерхове приміщення по вулиці Щербакова (нині Щербаківського), 51-в, у якому працює донині.