З 1 травня любителям швидкості у Києві прийдуть «листи щастя»

З 1 травня любителям швидкості у Києві прийдуть «листи щастя»

З 1 травня поточного року любителям поганяти з вітерцем вулицями столиці на пошту почнуть приходити постанови про накладання штрафу за перевищення дозволеної швидкості. Це порушення автоматично фіксуватимуть встановлені на дорогах камери.

У МВС пояснили, як будуть нараховуватися штрафи і кому прийдуть «листи щастя».    

У Києві, як і у всіх населених пунктах, дозволяється їздити зі швидкістю не більше 50 км/год. Тож порушенням швидкісного режиму буде вважатися – 50+20+3 км/год =73 км/год (де 3 км/год – це спеціально закладена похибка в роботі приладу). Тобто порушником буде вважатися водій, що проїхав повз камери зі швидкістю 73 км/год. 

Втім, відповідно до рішення КМДА з 1 квітня до 1 листопада, на 7 вулицях Києва (наприклад на проспекті Бажана у бік Борисполя) – дозволено рухатись зі швидкістю 80 км/год. Тобто перевищенням швидкості буде вважатися 80+20+3 км/год = 103 км/год.

За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год (+3 км/год на похибку приладу) – штраф 255 грн. За перевищення більш ніж на 50 км/год (+3 км/год на похибку) порушники доведеться віддати 510 грн.

Але якщо сплатити штраф протягом 10 днів з дня набрання законної сили постанови, можна внести лише 50% від загальної суми, тобто 122,5 грн, і постанова буде вважатися виконаною. Загальний термін оплати штрафу – 30 днів з моменту вступу в законну силу постанови.

Несплата штрафу у встановлений термін загрожує подвоєнням його суми та навіть описом майна.   

Нагадаємо, що за межами населених пунктів дозволяється їхати зі швидкістю не більше 90 км/год, на автомобільних дорогах з розділювальною смугою – не більше 110 км/год, на автомагістралях – не більше 130 км/год.

Штрафи за перевищення швидкості будуть надходити власнику транспортного засобу незалежно від того, хто був за кермом під час порушення.  

– У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України, до адміністративної відповідальності притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України, – пояснили у МВС.

А щоб не чекати «листи щастя», можна самостійно перевірити інформацію щодо виявлення порушення: через електронний кабінет водія: e-driver.hsc.gov.ua та на сайті МВС: bdr.mvs.gov.ua.

Найближчим часом запрацюють мобільні додатки, які будуть у форматі push-повідомлень інформувати про порушення.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», з березня у місті в тестовому режимі працюють 20 камер, виявляючи в середньому за добу близько 60 тисяч любителів швидкості.

Ще 30 камер правоохоронці обіцяли встановити на аварійно-небезпечних ділянках доріг Київської області до 1 травня. Планується, що невдовзі автоматична фіксація порушень ПДР запрацює по всій Україні. 

На початку система фотовідеофіксації виявлятиме тільки одне порушення – перевищення швидкості. Адже, за статистикою, майже половина всіх ДТП стається саме через перевищення швидкісного режиму.

У подальшому камери будуть фіксувати проїзд на червоне світло світлофора, виїзд на зустрічну смугу, рух смугою для громадського транспорту та інші порушення.  

Правоохоронці сподіваються, що встановлення автоматичного контролю дозволить значно знизити аварійність, а отже і рівень смертності на дорогах України, яка залишається найвищою серед усіх країн Європи. У середньому щодоби в нашій державі внаслідок ДТП гине 9 людей, 90 осіб травмуються.

З адресами встановлених камер фотовідеофіксації у Києві можна ознайомитися тут.