Заказник на Осокорках врятували від долі сміттєзвалища

Заказник на Осокорках врятували від долі сміттєзвалища

На території майбутнього ландшафтного заказника «Осокорківські луки» прибрали незаконне сміттєзвалище.

Про це повідомляє Дарницька районна державна адміністрація.

«Осокорківські луки» розташовані на південь від озера Тягле та вулиці Колекторної в Дарницькому районі. Ця місцевість постійно стає локацією для несанкціонованої утилізації сміття. Шахраї беруть гроші у нічого непідозрюючих людей за вивіз сміття на відповідний полігон, а самі викидають його десь в малолюдних околицях міста.

– Останніми роками, на території майбутнього ландшафтного заказника «Осокорківські луки» було вивантажено кілька великих самоскидів будівельного і побутового сміття, і мабуть з десяток куп сміття із мікроавтобусів. І якщо з цими навалами ще можна якось впоратись вручну, то величезні купи сміття із самоскидів можна реально прибрати лише технікою, – повідомляють у Дарницькій РДА.

Місцева влада домовились із підрядною організацією, яка в квітні розпочала роботи з ліквідації найбільших сміттєвих навалів. Була задіяна великогабаритна техніка, завдяки якій було вивезено десятки тон сміття. Але й активні кияни не залишились осторонь.

– Цими вихідними, дотримуючись всіх карантинних застережних мір, заходів і правил, активна й потужна громада, остаточно навела лад в буферній зоні заказника. В десятки мішків, вручну, було зібрано все те, що залишилося після прибирання великогабаритної техніки, – йдеться у повідомленні.

Після послаблення карантинних заходів, у Дарницькому районі влаштують велике прибирання за участю активістів, підприємців та комунальників. 

Зазначимо, що минулого року Київська міська рада прийняла рішення про створення заказника місцевого значення «Осокорківські луки».