На Дарниці озеро захищають від забудовників

На Дарниці озеро захищають від забудовників

Озеро Вирлиця хочуть зробити ландшафтним заказником місцевого значення.

«Ландшафтний» проєкт мають розглянути на засіданні профільної комісії Київради – з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Ініціатор ідеї створення нового заказника – Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), який виступає проти забудов на 98-гектарній території озера.

– Надзвичайно велике значення має територія проектованого ландшафтного заказника для птахів. Адже урочище розташоване вздовж Дніпровського екологічного коридору. Перелітні птахи (качки, гуси, кулики) на шляху своєї міграції знаходять тут довгоочікуваний відпочинок. На території заплавного урочища зустрічаються ондатри і водні полівки. В озері є близько 30 видів риб, – пояснив директор КЕКЦ Володимир Борейко.

Новий проєкт отримав підтримку в столичній держадміністрації.

– Ми схвалюємо цей проєкт за умови дотримання вимог земельного законодавства та положень Закону «Про природно-заповідний фонд України», – повідомив начальник управління екології та природного ресурсу Андрій Мальований.

Озеро Вирлиця знаходиться у південно-східній частині Дарниці – між проспектом Миколи Бажана, вулицями Ревуцького і Колекторною.