Столичні підлітки під час карантину розробили креативні проєкти

Столичні підлітки під час карантину розробили креативні проєкти

Карантин не став на заваді новим проєктам активної молоді. 55 підлітків завершили 2-модульну навчальну програму «Знайомтесь, це проєкт», організовану студентами Київського осередку Української Академії Лідерства. Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА як переможець Конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада».

– Радий, що за підтримки київської влади студентам УАЛ Київ вдалось організувати столичним юнакам таке ефективне та цікаве навчання з практичною складовою, – зазначив Дмитро Кулібаба з Центру публічної комунікації та інформації. 

4-12 квітня відбулася теоретична частина 2-модульного навчання у рамках проєкту «Знайомтесь, це проєкт». Це навчальна програма для активних підлітків 14-16 років м. Києва, за час якої учасники дізналися про інструменти громадської участі, отримали теоретичні знання проєктного менеджменту, досліджували свої емоції, опанували ази комунікації, навчилися перетворювати свої ідеї у проєкти, презентували їх на пітчингу та отримали якісний зворотній зв’язок. Навчання проходило окремо для учасників правого та лівого берегів міста Києва. Кожна проєктна команда працює зі своїм ментором людиною, яка вже має певний життєвий та професійний досвід, яким залюбки ділиться з учасниками. 

– Цей проєкт дав мені знання про проєктний менеджмент, роботу із владою, сприйняття своїх страхів, навчив використовувати різні інструменти для якісної роботи в команді, але найголовніше – натхнення, мотивацію та любов до проєктів. Всі знання я вже використовую на практиці. Ми створили проєкт «Лови момент» для  профорієнтації молоді, аби у майбутньому вони чітко змогли визначити свій життєвий шлях та обрали свою професію, поділилася своїми враженнями Анна Чуднецова з Деснянського району

Зараз учасники мають близько 2 місяців для реалізації своїх ідей. Вимогами та рекомендаціями до ініціатив були: проєкти в онлайн просторі, цільова аудиторія 14-35 років, бюджет до 10 тисяч гривень, проблематика та ідеї проєктів не обмежувалися. 
Деякі команди вже почали свою проєктну діяльність. З 11 проєктів, презентованих на пітчингу, 4 вже активно ведуть свої сторінки у соцмережі Instagram. 

 • Лови момент (@lovu.proekt) – онлайн лекції, які допоможуть учасникам краще пізнати себе, свої емоції, сильні сторони та визначитися з майбутньою професією.
 • Еко-соколики (@eco_sokolyk) – онлайн тренінги з психологом, орнітологом і художником. З ними можна створити свою унікальну екоторбу та дізнатися більше про рідкісні види птахів.
 • Встигни все і не втрать голову (@vstyhny.vse) – онлайн лекції про тайм-менеджмент та ефективну комунікацію, а також нетворкінг.
 • TEEN&PSY (@teen.psy) – онлайн лекції, на яких учасники навчаться розуміти свій емоційний стан, вироблять власні стратегії для боротьби з вигоранням, дізнаються лайфхаки, як боротися з прокрастинацією та отримувати ефективний результат від своїх дій.
 • WANL (We Are Not Labeled) – онлайн платформа для дискусій, обговорень на тему стереотипів, ярликування у суспільстві (тест, «жива бібліотека» із запрошеними гостями, рефлексії, онлайн лекція «Чому ми вішаємо ярлики?», прощальна вечірка).
 • Love for life – онлайн-платформа для поширення можливостей для молоді.
 • HELPPLUSHKA – онлайн платформа з корисною інформацією для підлітків (поради, цитати, книги, новини), проведення літературного вечора онлайн, а по завершенню карантину – квартирник, на якому учасники зможуть продемонструвати свої таланти та захоплення.
 • Те, що тобі до вподоби – онлайн лекції на теми психології, творчості, неформальної освіти.
 • SPRAVZHNI_ – проведення флешмобу, який змотивує показати «неінстаграмне» життя, що ховається за стандартними фотографіями.
 • Zvyaz.ok – онлайн марафон для покращення стосунків з батьками.
 • МИтець – поширення історій про митців-початків у форматі відео на створеній сторінці в Instagram, а також нетворкінг між митцями-початківцями на платформі Zoom. Після завершення карантину – проведення артфесту «Митець».

Команда організаторів «Знайомтесь, це проєкт» підтримує проєктні команди на всіх етапах, регулярно дає зворотній зв’язок, проводить онлайн-зустрічі, консультації. А також усі команди працюють зі своїми менторами-наставниками. Тому очікуйте у Києві ще більше різноманітних ініціатив та активізацію молоді! Організатори «Знайомтесь, це проєкт» – це студенти Київського осередку Української Академії Лідерства (10-місячна освітня програма особистісного та суспільного розвитку для випускників шкіл віком 16-20 років. Місія Академії – вплинути на глибинні соціальні процеси в українському суспільстві шляхом формування генерації молодих людей, які беруть відповідальність за нашу націю та мають необхідні для цього здібності).