У Києві власникам елітних авто почали приходити «листи щастя»

У Києві власникам елітних авто почали приходити «листи щастя»

Столична податкова служба надсилає мешканцям Києва – власникам дорогих авто – податкові повідомлення-рішення щодо сплати транспортного податку в 2020 році.

Як повідомляють у податковій, відправлення повідомлень-рішень буде здійснюватися до 1 липня цього року поштою рекомендованими листами з повідомленням про вручення за місцем проживання.

Сплата транспортного податку, відповідно до вимог статті 267 Податкового кодексу, має бути здійснена протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення-рішення.

Заступник начальника столичної податкової Оксана Малихіна зауважила, що до категорії «дорогі/елітні авто» відносяться легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати. Тобто, це авто, вартість якого перевищує 1 771 125 гривень. Саме за такі авто нараховується транспортний податок.

За словами Оксани Малихіної, відповідно до бази оподаткування, уже сформували та надіслали платникам 695 податкових рішень на суму 14,9 млн гривень. У цьому році до столичного бюджету власники елітних авто вже сплатили 11,3 млн гривень.

Оксана Малихіна наголосила, що необхідно також інформувати ДПС про зміну місця реєстрації (проживання) тому, що листи надсилають за податковою адресою платника (місцем проживання).

Наразі перевірити стан розрахунків з бюджетом, сплатити податки та збори платники можуть через сервіс «Електронний кабінет», який надає доступ до відомостей про об’єкти рухомого та нерухомого майна. Відомості про об’єкти оподаткування (транспортні засоби, об’єкти нерухомості тощо) надходять до ДПС з відповідних реєстрів інших державних органів.