У столичному транспорті хочуть запровадити «сінгапурську» систему оплати

У столичному транспорті хочуть запровадити «сінгапурську» систему оплати

Київ продовжує розвиток безготівкових платежів у транспортному секторі. Зокрема, активно впроваджується cashless-оплата у сфері громадського транспорту.

Про це повідомили у Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.

– Використання безготівкових платежів у транспортній системі столиці покращує життя громадян, мінімізує ризики та наближає рівень комфорту до європейських стандартів. Також безготівкова оплата підвищує фінансову грамотність різних категорій населення: пасажири, які вже звикли користуватися е-квитком, згодом починають використовувати безготівкові платежі для оплати інших товарів та послуг, – наголошують у Департаменті.

Розвиток розумної цифрової інфраструктури Києва відбувається із залученням безготівкових розрахунків. До таких масштабних смарт-проектів належить e-квиток – безготівковий електронний проїзний у всіх видах громадського транспорту. Проїзний враховує потреби будь-якого пасажира, тому буває кількох видів: транспортна картка Kyiv Smart Card, QR-квиток на одну поїздку, картка киянина, а також учнівський і студентський е-квитки.

Безготівково поповнювати транспортну картку або придбати QR-квиток, а також сплатити за паркування кияни можуть у смартфоні через міський додаток Kyiv Smart City.

Міська мобільність у столиці розвивається також завдяки каршерінгу та додаткам для виклику таксі, найпопулярніша з яких – Uber.

Як пояснюють у Департаменті, перехід на безготівкові розрахунки є ознакою сучасних та розвинених країн. Cashless – це найбезпечніший вид такої оплати, адже платіж проходить верифікацію. Баланс на рахунку легко перевірити через електронний гаманець, а якщо банківську картку вкрали, її можна заблокувати і зберегти свої заощадження.

До слова, у Сінгапурі вся транспортна система функціонує за допомогою безготівкових розрахунків. Пасажирський транспорт і таксі обладнані зчитувачами безконтактних карток, і це значно полегшує життя громадян. Власники автівок безготівково сплачують за паркування та проїзд платними дорогами, не докладаючи зусиль.