Чи потрібно вакцинуватися під час карантину

Чи потрібно вакцинуватися під час карантину

Попри те, що на період карантину не бажано відвідувати заклади охорони здоров’я без нагальної потреби, вакцинація для дітей та дорослих дозволена.

Про це нагадує Міський Центр Громадського здоров’я.

Медичні заклади зобов’язані забезпечити медичних робітників засобами захисту, чітко розділяти маршрути пацієнтів, урахування визначення годин для прийому осіб різних груп людей.

Рекомендовано:

•  новонароджених у пологових будинках необхідно вакцинувати згідно із національним календарем профілактичних щеплень;

•  для зменшення кратності відвідувань медичних закладів бажано вводити одночасно кілька вакцин, зокрема комбінованих;

•  кількість рекомендованих вакцин за станом здоров’я також не обмежується. Своєрідний пріоритет надається вакцинації проти грипу та пневмококу: фактори ризику ускладнень цих інфекцій збігаються з факторами ризику ускладненого перебігу COVID-19. Це люди віком понад 65 років, з супутніми захворюваннями легень, серця, діабетом, вродженими вадами, імунодефіцитом;

•  на період карантинних обмежень рутинну вакцинацію людей з ознаками ГРВІ не здійснювати до моменту одужання;

•  рутинну вакцинацію людей, що перебували на самоізоляції через COVID-19 і контактних осіб, треба здійснювати після закінчення періоду самоізоляції у разі відсутності симптомів респіраторної інфекції;

•  вакцинувати людей, що мали лабораторно підтверджений випадок COVID-19, можна після одужання (відповідно до прийнятого визначення).

До чого може призвести відсутність вакцинації?

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, будь-які переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації, – йдеться у повідомленні.