Як Київ отримав чисту воду під час Чорнобильської катастрофи

Як Київ отримав чисту воду під час Чорнобильської катастрофи

З нагоди річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, у компанія «Київводоканал» розповіли, як тоді кияни отримували чисту воду.

Тоді дніпровська вода могла бути небезпечною через радіоактивне забруднення, але зменшити обсяги подачі води для мешканців міста і підприємств було неможливо. Києву була потрібна чиста вода не лише для господарських потреб, а й для поливу доріг, тротуарів, зелених зон.

– Аналізи води робилися пересувними лабораторіями, розташованим на теплоходах, які курсували по Десні, а також через Київське море до Прип`яті, дані оперативно передавалися до центральної лабораторії. У Бельгії було закуплено спеціальне вугілля, ефективне для очищення води від радіоактивного забруднення, – згадує ті часи голова об'єднання первинних профспілкових організацій Київводоканалу Валерій Азманов.

Головним здобутком того часу стала плавуча насосна станція «Роса-300», оперативно збудована на Десні менш ніж за два місяці для забезпечення міста чистою питною водою.

Станція отримала назву «Роса-300», бо спроможна подавати більше 300 тисяч кубічних метрів води на добу. Таким чином, безперебійне централізоване водозабезпечення  столиці здійснювалося в повному обсязі з Десни та незабруднених підземних джерел. Насосна станція не мала аналогів в усьому світі.

– На даний момент станція знаходиться в резерві бо в її функціонуванні немає необхідності, оскільки вода у Київському морі та річці Дніпро на сьогоднішній день відповідає усім нормам. Але у випадку надзвичайних ситуацій станція може бути запущена протягом 6-8 годин, – йдеться у повідомленні Київводоканалу.