У Чорнобильському заповіднику показали, куди втекли дикі коні

У Чорнобильському заповіднику показали, куди втекли дикі коні

Стадо червонокнижних коней Пржевальського мігрувало до промислової зони ЧАЕС, яку не зачепили пожежі. За прогнозами фахівців, через місяць вони повернуться до своїх звичайних пасовищ.

Про це повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник на своїй сторінці у Facebook, опублікувавши відповідне фото.

За словами директора заповідника Олександра Галущенко, внаслідок пожеж постраждало 11,5 тис. га (близько 5%) природоохоронної території.

- Було втрачено й пошкоджено певні рослинні угрупування. Щодо фауни: негативний вплив не є істотним, адже у більшості птахів були відсутні кладки з яйцями і молодняк не народився. Копитні й великі ссавці втекли. Проте у найближчі місяці згарища знову будуть населені і життя там відновиться, - сказав Олександра Галущенко під час онлайн-брифінгу у Держагентстві з управління зоною відчуження.

Фахівці припускають, що внаслідок пожеж у Чорнобильській зоні могли загинути кажани у відселених селах у місцях зимових скупчень. Також можлива загибель частини їжаків і вовчків (сонь) та першого виводку зайців.

Наразі у Чорнобильській зоні триває гасіння пожеж на території чотирьох лісництв. Основні зусилля рятувальників спрямовані на локалізацію двох осередків (с. Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка) тління пеньків, залишків деревини та торфовищ.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», із Чорнобиля до Києва привезли дитинча коня Пржевальського з опіками.