У столиці запустили сервіс для киян, які знаходяться на самоізоляції

У столиці запустили сервіс для киян, які знаходяться на самоізоляції

Кияни, які перебувають на самоізоляції через карантин, зможуть підтверджувати, що перебувають удома через спеціальний сервіс. Моніторинговий центр із протидії поширенню COVID-19 КМДА запустив спеціальний Telegram-бот.

Про це повідомив радник Київського міського голови Володимир Бондаренко.

– Самоізольовані мають дотримуватись обраного режиму. Проте навряд чи комусь цікаві регулярні візити перевіряючих до помешкання. Відтепер контроль можна здійснювати дистанційно. Киянину, який знаходиться на самоізоляції, приходить push-повідомлення, на яке він має відповісти протягом 10 хвилин, увімкнувши геолокацію на смартфоні. Оператор отримує інформацію про фактичне знаходження опитуваного, – зазначив Володимир Бондаренко.

Він також пояснив, що такі повідомлення приходять кілька разів на день. У разі, якщо опитуваний знаходиться поза зоною самоізоляції (різниця у даних геолокації 100 метрів) чи ігнорує повідомлення – до нього відправляють уповноважених осіб. У разі підтвердження факту порушення режиму самоізоляції, складають протокол про адмінправопорушення та накладають штраф у 17 тисяч гривень. 

Telegram-бот легко встановити та легко видалити після завершення карантину.

Нагадаємо, у столиці продовжує працювати Моніторинговий центр із протидії розповсюдженню COVID-19. До групи ризику, що контролює центр, увійшли понад 40 тисяч киян.

Моніторинговий центр вже здійснив майже 9 тисяч контактів для отримання інформації – дзвінків та опитувань про самопочуття, про перебування в самоізоляції, про контакти за останній час. Фахівці центру надають рекомендації або необхідну допомогу. Зокрема, й емоційну чи психологічну підтримку.

Звертаємо увагу, тільки через Моніторинговий центр з протидії COVID-19 відбувається спілкування з киянами, які перебувають у групі ризику.

На жаль, є випадки шахрайських дзвінків – тож, будьте уважними.

Єдиний номер, з якого телефонують киянам представники Моніторингового центру: 093-117-15-51.