У Києві молодята одружуються у масках, і лише 10% відкладають весілля

У Києві молодята одружуються у масках, і лише 10% відкладають весілля

Під час карантину в Києві зареєстровано 684 шлюби. Це на 50% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Про це розповіла «Вечірньому Києву» керівниця відділів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) Рада Дашутіна.    

За її словами, сьогодні прийом у ДРАЦСах здійснюється, в основному, з невідкладних питань, таких як державна реєстрація народження та смерті.

З першого дня впровадження карантину відділи продовжували реєструвати шлюби та розірвання шлюбів за раніше поданими заявами. Разом із тим, як показав досвід, у цей, відверто кажучи, нелегкий для суспільства час, виявилося, що багато закоханих пар прагнуть стабільності у відносинах, зокрема офіційного їх засвідчення державою, розповіла Рада Дашутіна.

Вона повідомила, що церемонія одруження проводиться відділами ДРАЦС у звичайному порядку.

– Звісно, з огляду на наявну загрозу ще більшого поширення коронавірусу, наречені та працівники відділів спілкуються, отримують документи у масках та рукавичках. І якщо на початку карантину деякі наречені виявляли побажання, щоб на церемонії була присутня певна кількість запрошених (здебільшого до 8 людей), то на сьогодні життя та здоров'я батьків своєї другої половинки та друзів постають на перше місце. Все більше пар хочуть, щоб церемонія була проведена лише для них, – розповіла Рада Дашутіна.

За її словами, молодята демонструють дуже креативний підхід щодо поцілунків під час церемонії.

– Іноді це маленький ритуал з жестів чи запальний танець або символічний поцілунок у масках. Загалом святковий настрій в такий день – це головне для наречених, а ми в свою чергу робимо все, щоб він у них був. Пар, які б відкликали свої заяви або вирішили перенести дату реєстрації шлюбу на інший день, у зв'язку з карантином не багато (близько 10 %), зазначила Рада Дашутіна.  

Вона пояснила, що, як правило, переносять весілля молодята, які хочуть гучне святкування з багатьма родичами та друзями. Треба також зважати, що зараз високосний рік, який за народними повір'ями є несприятливим для одружень.

– Вже багато років поспіль відділи ДРАЦС спостерігають збільшення кількості реєстрацій шлюбу у передвисокосний рік та її зменшення у високосний. Звісно ж, від реєстрації шлюбу наречених не може не зупиняти загострена епідеміологічна ситуація, сказала Рада Дашутіна.

Вона повідомила, що сьогодні можна подати заяву про державну реєстрацію шлюбу онлайн через вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Крім того, заява про реєстрацію шлюбу може бути подана безпосередньо у відділі ДРАЦС за попереднім записом по телефону. Номери можна знайти на офіційних сайтах Міністерства юстиції та його міжрегіональних управлінь. Також продовжує функціонувати популярний сервіс Мін'юсту «Шлюб за добу».