У Чорнобиль привезли київських кажанів

У Чорнобиль привезли київських кажанів

У Чорнобильській зоні, де продовжують гасити тління залишків пожеж, на волю випустили двох пергачів пізніх (кажани), які пройшли реабілітацію у Київському зоопарку. Цей червонокнижний вид зустрічається в зоні відчуження і тримається біля покинутих людьми поселень.  

Про це повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник на своїй сторінці у Facebook.

При виборі майданчика для випуску кажанів ми враховували вподобання тварини і знайшли місце на березі річки Прип’ять в селі Ладижичі. Там є все необхідне – залишки будівель, річка, заплави, густі листяні ліси та безліч комарів, розповіли у заповіднику.

Кажани одна з найбільш вразливих груп ссавців, тому майже усі види занесені до Червоної книги і перебувають під охороною міжнародних конвенцій.

Летючі миші досить часто потрапляють у складні ситуації: під час будівельних та ремонтних робіт взимку та восени порушуються місця їх зимівель. Якщо їх не рятувати, на них очікує смерть.

– Врятованих кажанів передають до реабілітаційних центрів, де за ними доглядають. А потім, в середині весни, випускають на волю. Але тварин не можна випускати в урбанізоване середовище. Саме тому заповідник уклав угоду з Київським зоопарком, аби після реабілітації тварини знову повертались у природу, розповіли у заповіднику.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», із Чорнобиля до Києва привезли дитинча коня Пржевальського з опіками.