Віталій Кличко пояснив, чому в Києві ще мало людей одужали після коронавірусу

Віталій Кличко пояснив, чому в Києві ще мало людей одужали після коронавірусу

Вірус COVID-19 – дуже агресивна і не до кінця вивчена хвороба. Тому і лікується вона дуже складно і довго.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання від ЗМІ щодо невеликої кількості тих, хто вже одужав у столиці.

– Вірус COVID-19 – дуже агресивна і не до кінця вивчена хвороба. Ліків від якої досі немає, як і немає вакцини. Медики застосовують різні препарати. Одні спрацьовують. Інші – менш ефективні. Тому і лікується коронавірус дуже складно і довго. За даними фахівців, у середньому процес лікування триває 20 днів. Є й випадки, коли людина хворіла 37 днів. 20 днів тому в Києві було зареєстровано 160 хворих. А сьогодні їх – більше тисячі! То скільки ще пройде часу, поки всі одужають? – наголосив мер Києва. 

За його словами, аби пересвідчитися, що людина вже поборола вірус, лікарі проводять два ПЛР тести. Китайські та італійські фахівці свого часу теж почали так робити. Бо виявилося, що один тест не може точно показати, що вірусу в організмі вже немає. А людина в цей час може залишатися заразною.

– У половини людей, які перехворіли COVID-19, вірус зберігається в організмі від одного до восьми днів, навіть після зникнення всіх симптомів. І така ситуація з повільним одужанням не тільки в столиці. Із понад 7 тисяч хворих в Україні, одужали 505 пацієнтів. Тому ми і закликаємо людей берегтися. Вірус – агресивний і небезпечний. І лікується надто складно, – підкреслив Віталій Кличко.